Як вкладати в срібло.

Срібло - це дорогоцінний метал, запаси якого в земній корі обмежені. При цьому швидкість його використання людьми досить висока, воно застосовується в авіабудуванні, військової та медичній галузях. Це дозволяє ряду аналітиків робити прогнози про те, що срібло є відмінним інструментом для інвестицій. А невисока ціна щодо інших дорогоцінних металів (золота, платини) робить його досить доступним для широких мас населення.
Вам знадобиться
  • -деньги
Інструкція
1
Існує два основних способи інвестування в срібло: фізичний (злитки, монети) і паперовий (ОМС). Срібні злитки продаються в ряді великих банків, і їх вага починається від 50 грамів. Для покупки досить просто прийти з паспортом у відділення, яке займається їх реалізацією. На всіх злитках обов'язково повинні стояти вагу, рік виготовлення, серійний номер і проба. До мінусів даної форми вкладення варто віднести сплату ПДВ при покупці (18%) і складності з організацією їх зберігання. Якщо ви плануєте вкласти досить велику суму грошей в метал, то доведеться орендувати банківську комірку або влаштовувати вдома сейф. Крім того, це реальний метал, що володіє всіма фізичними властивостями. Наприклад, при контакті з повітрям на злитках можуть з'являтися темні плями патини, що знижує його викупну вартість.
2
Другий вид фізичного металу - це інвестиційні монети. Вони відрізняються від пам'ятних тим, що при вашому бажанні банк зобов'язується їх викупити, їх вартість максимально наближена до ціни металу на біржі. До російських інвестиційним монетам відносяться срібні Георгій Побідоносець і Соболь, які пропонуються практично усіма найбільшими банками. Купівля оформляється на місці протягом декількох хвилин при пред'явленні паспорта. До плюсів даного виду вкладення в срібло належать: відсутність ПДВ при купівлі та продажу, невеликий розмір, відносна легкість продажу. У той же час зберігаються всі мінуси роботи з фізичним металом. Істотним недоліком є наявність спреду - різниці між ціною купівлі та продажу монет банком.
3
Третій спосіб вкладення в срібло - це ОМС (металевий рахунок). В цьому випадку ви не стаєте власником фізичного металу. Купуючи його за курсом продажу вашого банку, ви скупчуються на своєму рахунку грами срібла. При бажанні можна продати його назад за курсом на день продажу. Спред у разі ОМС дещо менше, ніж у монет, ПДВ також не сплачується. До значних мінусів варто віднести те, що ОМС не беруть участь в системі страхування вкладів. Тому краще вибирайте банки з першої десятки, інакше в вслучае виникнення фінансового катаклізму ви ризикуєте залишитися тільки з папірцем на руках.
4
Кожен вирішує сам, який спосіб вкладень в срібло підходить йому найкраще. Але слід пам'ятати, що вкладення в метали є радше засобом збереження грошей, ніж способом їх примноження. Тому частка цього інструменту у вашому інвестиційному портфелі повинна бути в районі 20%. Будьте готові до довгострокових вкладень, тому на цьому ринку можливі як злети, так і падіння.