Як вибрати джерело живлення.

К джерелами харчування ПК відносяться блок харчування, джерело безперебійного харчування (ІБП) і стабілізатор напруги. Перший пристрій є найбільш важливим, його параметри впливають на роботу всіх систем комп'ютера. Чим потрібно керуватися при виборі?
Вам знадобиться
  • - доступ в інтернет.
Інструкція
1
Основним параметром блоку харчування є потужність. Підрахуйте її значення, виходячи з енергоспоживання окремих компонентів комп'ютера: процесора, вентиляторів охолодження, жорсткого і оптичного дисків, материнської плати, відеокарти та ін. Скористайтеся для цього одним з онлайн калькуляторів, наявних на деяких сайтах.
2
На жаль, калькулятори містять інформацію не по всіх компонентах. Енергоспоживання комп'ютера сильно залежить від характеру операцій, здійснюваних на ньому. Фірми-виробники, як правило, не вказують цю характеристику в документації на свої вироби. Для орієнтовного розрахунку потужності використовуйте наступну інформацію.
3
Процесор споживає від 50 до 90 Вт - тим більше, чим вище його частота. При визначенні потужності процесора потрібно врахувати і можливість його розгону, помноживши номінальне значення потужності на коефіцієнт 1,1-1,20.
4
Материнська плата споживає 25-30 Вт, модулі ОЗУ - 5-10 Вт, жорсткий диск - 10-30 Вт, приводи CD і DVD - 10-25 Вт, флоппі-дисководи - 6-7 Вт, звукова плата - 6-10 Вт, порти введення/виводу - близько10 Вт Високо енергоспоживаючими компонентом є відеокарти. Залежно від моделі їх енергоспоживання може варіюватися в діапазоні від 50 до 200 і більше Вт
5
Підсумуйте значення потужностей всіх компонентів і помножте результат на коефіцієнт 1,2-1,3 - з метою створення запасу потужності. Вийшло значення і буде необхідною потужністю блоку харчування.
6
Якщо ви купуєте блок харчування до вже працюючого комп'ютера - з метою заміни старого - можна скористатися простим, але надійним способом визначення потужності, споживаної комп'ютером. Вимкніть в будинку всі електричні прилади - так, щоб включеним залишився один комп'ютер. Запишіть показання електролічильника і пограйте протягом години на комп'ютері в яку-небудь гру. Після цього зніміть нові показання лічильника і за різницею визначте спожиту потужність. Спосіб, зрозуміло, не дуже точний, але приблизне енергоспоживання комп'ютера він визначити дозволяє.
7
Купуйте блок харчування, що має стандарт ATX 2.x. Інформація про це повинна бути на самому блоці або в документах до нього.
8
Певною гарантією якості є приналежність блоку харчування відомим фірмам-виробникам. Таким, наприклад, як Cooler Master, FSP, Enermax, OCZ, Zalman, Hiper, Corsair, Chieftec, Antec, Enhance та ін. Тут, звичайно, не можна повністю виключити підробки. Проаналізуйте ціни в різних магазинах, якщо десь ціна відомого бренду буде значно нижче, ніж в інших магазинах - це має з'явитися приводом для сумніву. Але ні в якому разі не купуйте вироби «noname» - без бренду.
9
Бажано купувати блок харчування з модулем PFC. Цей модуль коригує так званий коефіцієнт потужності, що забезпечує рівномірність навантаження на живильну лінію. PFC може бути активним і пасивним, перший є більш «просунутим».