Як бачити яскраві сни.

Онейрологія - це наука з вивчення снів. Завдяки численним спостереженням вчених, експериментам, методикам, психотропних препаратів, бачити яскраві сни «на замовлення» стало реально. Однак по одному помахом руки досягти дзвінкої телевізійної картинки з пригодницьким сюжетом у сні, звичайно, не вийде. Для того щоб регулярно занурюватися в фантазійні кольорові сни , потрібні особлива підготовка свідомості і внутрішня робота над собою.
Інструкція
1
Яскраві сновидіння приходять під час фази швидкого руху очей (вчені називають її - БДГ). Дана стадія виникає кожні 1,5-2 години сну, і з її повторенням тривалість БДГ поступово подовжується. У людини в цей момент не тільки швидко рухаються очні яблука, але і відзначається прискорене дихання і тимчасове розслаблення скелетних м'язів. Онейрологія довели, що сни можна бачити і в періоди повільного сну, однак ці бачення менш емоційні. Сновідящій, як правило, не усвідомлює, що він спить, сприймаючи яскраві бачення як об'єктивну реальність. При цьому людина може змінювати хід подій у сні, контролювати, управляти ними.
2
Щоб навчитися бачити яскраві сни , орієнтуйтеся на науковий підхід. Сомнологи називають його правилом чотирьох «І», яке включає в себе: інвітацію, інтенцію, інспірацію і інскрипцій. Навчившись управляти своєю свідомістю, ви зможете контролювати і «замовляти» сни .
3
Підготуйтеся до сну. Для цього знадобитися включити розслаблюючу музику, відволіктися від суєти, можливо, прийняти ванну або запалити свічки. Загалом, необхідно створити спокійну, теплу і зручну обстановку. Інвітація означає підготовку свідомості. Після всіх розслаблюючих заходів ваше свідомість повинна стати вільним від емоцій. Уміння знаходити душевний спокій необхідно, оскільки вкрай важливо в процесі підготовки до сну.
4
Наступний етап - інтенція - постановка мети. Подумки в найдрібніших деталях сформулюйте те, що ви хотіли б побачити у сні. Відсторонитеся від негативних почуттів і похмурих спогадів. Щоб сконцентруватися на поставленої мети, подумки повторіть її кілька разів, а краще напишіть на папері або намалюйте.
5
Поняття інспірація означає вашу активну роль. Візьміть свою свідомість, свої дії, свої бачення під контроль, але при цьому не забувайте про природному ході подій. Уявіть себе в човні, що пливе своїм ходом за течією спокійної річки. Опиратися течією не варто, дайте йому вести вас, але при цьому не забувайте, що в ваших силах взяти весло і розгорнути човен у зворотний бік.
6
інскрипцій, або запам'ятовування, має на увазі, що ви будете робити уявні записки. Занурюючись в сон, візуально контролюйте кожну деталь сну. Постарайтеся проговорювати, фіксувати, запам'ятовувати те, що бачите.
7
Вчіться прокидатися поступово. Поки ви ще в дрімоті, полежте 5-10 хвилин, перш ніж встати і прокинутися остаточно. Це необхідно, щоб зафіксувати все, що ви тільки що бачили уві сні. Після кількох вдалих спроб запам'ятовування сну ви і зовсім навчитеся м'яко виходити зі сну, коли забажаєте.
Зверніть увагу
Найчастіше непідготовлений до експерименту середньостатистичний людина не здатна згадати про сон після пробудження. Може залишитися лише загальне відчуття задоволеності, яскравості, насиченості. Ряд спогадів про сни може бути тьмяним, немов знебарвленим. Думка про чорно-білих снах пов'язано з тим, що у сні свідомість не сприймає квітів взагалі, відтворюючи лише образи людей і предметів. Барвисті, приємні, добре запам'яталися сни в основному властиві дітям або дорослим з живим, натренованим уявою.
Одне з найбільш яскравих вражень, що залишаються після знайомства з іспанською культурою, - корида. Видовище протистояння людини і величезного бика - тореро і торо - стало також причиною народження одного з найбільш яскравих помилок, пов'язаних з цветовосприятием чотириногої жертви ефектного і трагічного шоу.
Інструкція
1
Усталена і поширена думка про подразнюють об'єктів червоного кольору на бика приймається за аксіому. Правда, мова йде про затвердження, висловлювалися за межами наукових кіл. Дослідники особливостей зору ссавців з упевненістю заявляють, що тварини в більшості своїй обділені прекрасною, з точки зору людини, здатністю бачити навколишній світ у яскравих фарбах.
2
І хоча в науковому світі також немає єдності, наявність точок перетину поглядів дозволяє говорити про слабкий кольоровому зорі у собак, кішок і деяких представників сімейства білячих. А що ж родичі древніх турів - одомашнені бики й корови? Виявляється, колірна гамма бичачого світу складається з частини червоного спектра малої інтенсивності і, по спадаючій в сприйнятті, сірого, зеленого і синього відтінків, точніше, нагадувань про них. Будова очі великої рогатої худоби, як в тваринництві називають підродина биків, свідчить про наявність в задній частині сітківки двох видів нервових клітин-фоторецепторів: паличок, що відповідають за чорно-біле сутінковий зір, і колб, що забезпечують денний кольорове сприйняття образів.
3
Так що ж змушує рассвірепеть дворогого гіганта, дразнімие в перших двох терції кориди великим двостороннім плащем (рожево-жовтим або рожево-синім), що носить назву «капоті», а в заключній частині-терції - невеликим плащем-мулетой з яскравою червоною фланелі. Аж ніяк не колір, а нав'язливе розмахування. Наявність «сліпої плями» в поле зору в районі носа, гарна реакція на рух і погане бачення віддалених деталей дратують тварину, і без того має кепський характер.
4
Один із секретів, безвідмовно дратівливих торо, - запах. Червона мулета зберігає непомітні для глядачів кориди сліди крові, залишені після попередніх поєдинків. Чуйне нюх попереджає тварина про небезпеку, змушує шукати ворога, свірепеть і накидатися на подразник, в ролі якого виступають тореро або інші учасники бою - пікадори, бандерильеро, коні ... На щастя для двоногих супротивників, поганий зір бика найчастіше робить ці атаки безплідними. Але так буває не завжди.
Зверніть увагу
У биків і корів, на відміну від зору, прекрасно розвинені слух і нюх. Вони здатні відчути найслабші відтінки запахів, а так званий вомероназальний орган допомагає розпізнавати феромони. Неприємні або незвичні для тварин звуки і запахи викликають стрес.