Як поводитися з боржником.

Навряд чи зараз можна зустріти дорослої людини, яка не брав або не давав гроші в борг. Нерідко боржник не віддає взяте в борг вчасно, всіляко уникає спілкування з кредитором. Людина, яка дала гроші, виявляється в складному становищі і не завжди розуміє, як вимагати повернення боргу.
Інструкція
1
Пройшли вже всі терміни, за які вам обіцяли віддати борг, але ситуація не змінилася. Ви чуєте ті ж виправдання і обіцянки віддати гроші з чергової зарплати. У такій ситуації, якщо боржник є вашим хорошим знайомим або приятелем, ви відчуваєте себе ніяково. Нерідко виникає думка пробачити борг.
2
Але борги потрібно отримувати, щоб зберегти своє обличчя і повагу до себе. Та й приятель, поки ви спілкуєтеся і вимагаєте повернення грошей, почуває себе на рівних з вами. Адже якщо ви облишите борг і перестанете говорити про це, людина подумає, що ви впевнені в його непорядності і неплатоспроможності. Боржник може подумати, що ви цим демонструєте своє безсумнівну перевагу.
3
Є ймовірність, що вас вважатимуть боягузом і вирішать, що можна ще просити грошей і навіть не намагатися віддавати. Врахуйте всі ці міркування і твердо продовжуйте вимагати повернення боргу. Придумайте більше приводів, щоб нагадати людині про своє існування. «Я чув, ти зарплату отримав ...», «Кажуть, вам премію дали ...».
4
натякає, що вам теж гроші потрібні. «Я тут збираюся у відпустку з сім'єю їхати ...», «У дружини день народження скоро, потрібно хороший подарунок купити ...». Призначайте конкретну дату, щоб боржник запам'ятав її. «Мені гроші будуть потрібні перед 8 березня, не затримуй, будь ласка».
5
Щоб більше не опинятися в такій неприємній ситуації, просіть розписку або заставу. Часто пропозицію оформити позику в письмовій формі приводить до того, що людина бере менше або взагалі передумує брати в борг.
6
Договір позики можна скласти і самим, якщо не хочете платити гроші нотаріусу. Напишіть його на аркуші паперу, зазначивши в обов'язковому порядку: розмір суми, переданої саме в борг (не в вічне користування); конкретний термін повернення грошей; штраф за прострочення, наприклад, певний відсоток від загальної суми боргу за день, тиждень, місяць прострочення повернення. Внизу поставте дату заповнення документа і ваші підписи з розшифровкою.