Як самому зробити картоплекопалку. Картоплекопалка ручна.

Картоплекопач - незамінний агрегат в господарстві, що має значні посівні площі. Вона дозволяє звести до мінімуму ручну працю при збиранні врожаю і прискорити сільськогосподарський процес. Для самостійного виготовлення такого корисного пристосування підійдуть робочі вузли від старих, що відслужили своє машин і механізмів.
Вам знадобиться
  • - вузли та агрегати від старих сільськогосподарських машин і механізмів;
  • - сталевий швелер;
  • - сталеві пластини;
  • - арматура;
  • - два велосипедних колеса;
  • - зварювальний апарат;
  • - інструменти для роботи з металом;
  • - набір гайкових ключів;
  • - елементи кріплення (болти, гайки, шайби).
Інструкція
1
Раму картофелекопалки спорудити із сталевого швелера, додавши укосіни. Елементи конструкції підстави скріпіть між собою зварюванням і зміцните сталевими пластинами в місцях стиків.
2
В якості опорного вузла візьміть стандартну транспортну візок з колесами складеного типу. Для передачі крутного моменту використовуйте вал відбору потужності трактора, який буде тягнути копалку.
3
Для складання кінематичної схеми картофелекопалки використовуйте карданні передачі від системи рульового управління трактора Т-40 і ланцюгові передачі від моторолера «Тула». Дві пруткові передачі на базі роликових ланцюгів від сільськогосподарських машин ПРД підійдуть для очищувача барабанного типу та елеватора.
4
Очисний барабан виконайте з двох ободів, взятих від коліс велосипеда, з'єднавши їх у вигляді «білячого колеса». Для забезпечення необхідної жорсткості конструкцію підсильте прутками з арматури, прикріпивши їх зварюванням. Барабан буде обертатися на двох осях і валу, закріплених на опорному диску.
5
По можливості використовуйте транспортер елеватора від відслужило своє серійного комбайна, призначеного для збирання коренеплодів, укоротивши його по ширині. Регулюванням транспортера добийтеся, щоб швидкість руху ланцюгової стрічки була дещо вищою за швидкість, з якою наповзає відокремлюваний лемешем кущ картоплі.
6
Леміш зробіть із сталевої пластини товщиною не менше 5 мм або постинаєте з дискового ножа циркулярної пилки. Прикріпіть цей робочий орган чотирма болтами з потайними головками до кожуха елеватора. Для запобігання порізів коренеплодів використовуйте овальну заточку лемеші під кутом близько 30 градусів.
7
Для зміни робочого кута лемеші передбачте можливість зміни нахилу елеватора в місці кріплення кожуха до несучої рами.