Як вимкнути спалах.

Практично у всіх сучасних цифрових фотоапаратах для спалаху можна задати різні параметри роботи. Незважаючи на відмінності в техніці різних марок, настройка спалаху у всіх моделях приблизно однакова.
Інструкція
1
У більшості сучасних фотокамер існує кілька стандартних режимів фотозйомки. Основні з них - це автоматичний режим (позначається літерою А), ручний, або мануальний (буква М), пріоритет витримки (Tv або Sv), пріоритет діафрагми (Av), а також так звані сценічні режими (портрет, пейзаж, нічна зйомка, макро, зйомка в музеї і т.п). Найпростіший спосіб прибрати спалах - натиснути на кнопку із зображенням блискавки. Можливо, доведеться зробити кілька натискань, поки на екрані фотоапарата чи не з'явиться перекреслений знак блискавки. Але в автоматичному режимі можливість вимкнути спалах є не у всіх моделях камер.
2
Якщо в авторежимі спалах не вимикається, спробуйте поміняти режим зйомки. Це можна зробити за допомогою прокручується коліщатка на верхній частині фотоапарата. Як правило, у всіх режимах, крім автоматичного, спалах можна примусово відключити. Винятком може бути режим нічної зйомки, коли доводиться підсвічувати предмети. І навпаки, в пейзажному спалах за замовчуванням відключена. Крім натискання кнопки зі знаком блискавки, спалах можна відключити за допомогою джойстика фотокамери. Натисніть «ОК», а потім за допомогою клавіш «Вгору», «Вниз», «Ліворуч» та «Вправо» оберіть зображення блискавки на екрані. За допомогою цих же клавіш поміняйте його на перекреслене.
3
У складніших сучасних камерах можна зменшити потужність спалаху. Виберіть в меню фотоапарата пункт «Спалах» або знак блискавки, а потім за допомогою колеса прокрутки або клавіш «Ліворуч» та «Вправо» зменшите значення імпульсу. Можливо, це допоможе вам зробити знімок досить яскравим, але без пересветов. Якщо у людей на фотографії очі відсвічують червоним, виберіть режим спалаху «Проти ефекту червоних очей». Натискайте на кнопку зі знаком блискавки, поки не з'явиться зображення ока.
Зверніть увагу
Відключення фотоспалахи може привести до того, що зображення вийде змазаним. В цьому випадку спробуйте збільшити значення ISO і зменшити діафрагму (F). Найпростіше це зробити в ручному режимі (М на колесі режимів).
Корисна порада
Не намагайтеся закрити спалах пальцем. Фотографію може з червонуватим відтінком і підсвічуванням. Якщо іншими способами відключити спалах не вдалося, спробуйте закрити її непрозорим предметом (аркуш паперу в даному випадку не підійде).