Як згадати, що снилося.

Часом сни бувають такі привабливі, що хочеться прокручувати їх у голові знову і знову, переказувати знайомим, немов цікавий фільм. На жаль, не завжди вдається відтворити чудовий сюжет в деталях. Але є кілька цікавих методик, що допомагають не забути події чарівних сновидінь. Багато хто стверджує, що можна тренувати здатність згадувати сни.
Інструкція
1
Якщо ваші сновидіння завжди кольорові і цікаві, і ви хочете запам'ятовувати їх все, то можна прямо перед сном дати собі установку на бездоганну пам'ять. Уже лежачи в ліжку ввечері, подумки повторіть для себе, що весь сон ви зможете запам'ятати, а з ранку в деталях перекаже його кому-небудь.
2
Почувши дзвін будильника, постарайтеся відключити його, не відкриваючи очей. Опустіться назад на подушку, подумайте про те, що вам снилося вночі. Швидше за все, ви почнете згадувати окремі картинки, смутні образи і невеликі сцени. Можливо, вам навіть вдасться повернутися в той самий сновидіння і побачити продовження сюжету.
3
Встав з ліжка, намагайтеся не дивитися у вікно, щоб думки про майбутні плани на день не встигли витіснити пам'ять про зміст сну.
4
Ще до того як ви приступите до стандартних ранковим процедурам, візьміть ручку і аркуш паперу. Почніть записувати все, що вдається пригадати з сну. Нехай це будуть хоча б якісь окремі предмети або дрібні деталі. Не замислюйтесь про літературності тексту, оцінювати вас ніхто не буде. Якщо ви пам'ятаєте тільки емоції, які випробували у сні, опишіть їх. Вловивши тонку нитку спогадів, ви самі не помітите, як запишіть весь сюжет.
5
Добре, якщо ви вирішите завести цілий щоденник сновидінь і будете намагатися поповнювати його кожен день, навіть якщо це будуть лише безглузді обривки фраз. Ця популярна методика дозволяє тренувати вміння запам'ятовувати сни.
6
Дуже часто нам сниться те, про що ми думали перед сном. Постарайтеся згадати свої вечірні думки. Можливо, асоціативним шляхом у вашій свідомості дійсно спливе сюжет сну.
7
Якщо вам все-таки не вдалося зовсім нічого відтворити в пам'яті, не зневіряйтеся. Спробуйте дати собі установку на день. Просто подумки впевнено повторіть, що протягом дня ви обов'язково зможете згадати нічний сон. Дивно, але таке навіювання допомагає багатьом. І якщо вам, наприклад, снився автобус, то, побачивши будь-який суспільний транспорт, асоціативно ви згадайте події сну.