Як мікрофон підключити до колонок. Як підключить мікрофон комп'ютера і до його колонкам.

Якщо підключити мікрофон безпосередньо до комп'ютерних колонкам, минаючи комп'ютер, вийде невеликий мегафон з живленням від мережі. Для узгодження мікрофон а з колонкам і потрібно каскад на транзисторі.
Інструкція
1
Переконайтеся, що колонки, які ви бажаєте використовувати спільно з мікрофон ом, є активними. Ознакою цього є наявність окремого живлення від мережі - через вбудований або виносний блок.
2
Мікрофон використовуйте електретний. Один з його висновків з'єднаний з корпусом - саме цей висновок є мінусовим. З'єднайте його з загальним проводом підсилювача. Плюсовій же висновок підключіть через резистор опором в кілька кіло до шини харчування.
3
Візьміть малопотужний низькочастотний біполярний транзистор структури pnp, що має коефіцієнт передачі струму не менше 50 (це безрозмірна величина). Його емітер з'єднайте з загальним проводом підсилювача, а колектор підключіть до шини живлення через другий резистор опором близько кілоомах. Базу приєднаєте через конденсатор ємністю близько 0,5 мкФ до точки з'єднання мікрофон а з першим резистором.
4
Точку з'єднання другого резистора з колектором транзистора підключіть до з'єднаним разом входів лівого і правого каналів колонок. З'єднайте загальний контакт колонок із загальним проводом підсилювача. Візьміть непотрібне, але справний зарядний пристрій для стільникового телефону. За допомогою вольтметра визначте полярність напруги на його виході. Підключіть до його виходу, дотримуючись полярності, електролітичний конденсатор ємністю в 1000 мкФ, розрахований на напругу не менше 16 В. Мінусовій провід підключіть до загального проводу підсилювача, а плюсової - до шини харчування.
5
Зберіть ланцюжок з змінного резистора на 1 МОм і постійного на 2,7 кОм. Підключіть її між базою і колектором транзистора. Перменная резистор поставте в положення, відповідне максимальному опору.
6
Регулятор гучності колонок встановіть в середнє положення. Увімкніть живлення мікрофон ного підсилювача і колонок. Говорячи що-небудь в мікрофон , повільно зменшуйте опір змінного резистора. Спочатку підсилювач почне посилювати, потім спотворення будуть зменшуватися. Як тільки подальше обертання до зменшення спотворень наводити не буде, злегка збільште опір.
7
Обесточьте мікрофон ний підсилювач і колонки. Випаяти регулювальну ланцюжок, виміряйте її опір, після чого замініть її на постійний резистор близького номіналу. Потім знову подайте харчування на обидва прилади. Щоб не виникала акустична зворотний зв'язок, тримайте мікрофон якнайдалі від колонок і не робіть гучність занадто великий.