Як намалювати олівцем природу. Як рарісовать олівцем гори і ліс.

Природа - сама прекрасний художник. Вона створює унікальні твори мистецтва, які радують око і викликають бурю емоцій. Малюючи краєвиди, слід використовувати численні відтінки одне і того ж кольору, щоб передати повноту фарб. Необхідно передати ігуру світла і тіні, тоді картина «оживе».
Вам знадобиться
  • Етюдник, мольберт, графітові олівці, вугілля, широка кисть для стирання вугілля, ластик, ватман
Інструкція
1
Найкраще малювати пейзажі з натури. Поїдьте за місто і прихопіть з собою етюдник, в який покладіть олівці, вугілля, папір і ластик. Необхідно взяти мольберт, щоб було зручніше споглядати краси природи і малювати їх на бумаге.Виберіте вподобаний пейзаж і поставте мольберт. Прикріпіть до нього папір.
2
Зробіть ескіз. Робити його можна вугіллям або олівцем . Невдалі деталі, зроблені олівцем періть ластиком, а вугіллям - періть спеціальної широкої пензлем. Нанесіть основні контури пейзажу. Визначте де задній, а де передній план.
3
Почніть роботу з малювання неба. Не шкодуйте відтінків для нього, адже красиво намальоване небо - найважливіша деталь картини. Вивчіть попередньо пейзажі Левітана. Його недарма називають «поетом неба».
4
Намалюйте деталь, яка б «ввела» вас в картину. Хороший, якщо це буде стежка, дорога, тракт, край узлісся або промінь сонця, що проникає в гущавину. Обов'язково використовуйте штрихи, які позначають поверхню землі. Якщо це берег моря, намалюйте піщані доріжки або сліди від прибою.
5
Зв'яжіть якимось чином передній і задній плани. Це може бути трава різної висоти: на передньому плані - висока, а на задньому - нижче. Морський пляж прикрасьте камінням. Додайте валуни на передньому плані, а на задньому - поступово зменшувану гальку.
6
Обов'язково передайте гру світла і тіні. Тіні, які відкидають дерева і великі об'єкти повинні бути розташовані правильно. Вони повинні тягнуться в одному напрямку і відповідно часу доби. Гра світлотіні прекрасно відображає, як вітер перебирає листя дерев. Пам'ятайте про це прийомі. Світло і тінь можуть, як ні що інше «оживити» картину.
7
Коли основні моменти схоплені, займіться промальовуванням деталей. Якщо не вдалося закінчити картину в один прийом, прийдіть на це ж місце в ту ж годину дня, щоб пейзаж зберіг основні риси. Добре б, погода залишалася тією ж. Але навіть при зміні погоди є свої плюси, картина може придбати додаткові відтінки і стане багатшим.
Зверніть увагу
Якщо вугілля прати гумкою, на аркуші утворюються брудні розводи. Краще користуватися спеціальним пензлем.
Корисна порада
Застосовуйте при роботі з олівцями різноспрямовану штрихування, щоб додати «жвавість» об'єктам.