Як написати заяву грамотно.

Напевно вам хоч раз у житті доводилося писати заяву . І весь час ви стикалися з думкою, а як правильно його оформити, адже воно підпорядковується певним правилам?
Інструкція
1
Деякі види заяв, наприклад, на надання чергової відпустки або на звільнення, пишуться виключно від руки, а, приміром, позов до суду можна написати самому, а можна і надрукувати.
2
Будь-яке заяву починається з так званої «шапки», яка розташовується у верхньому правому кутку - в першій сходинці вкажіть посаду та прізвище, ім'я та по батькові того, кому адресовано заяву . У другому рядку напишіть свої дані: посада, П.І.Б. в родовому відмінку.
3
Далі посередині пишеться найменування документа « заяву » з маленької літери. Тепер ви повинні приступити безпосередньо до тексту документа. Так, якщо вам необхідно написати заяву на надання відпустки, почніть зі слів: «Прошу надати мені чергову відпустку з« число.месяц.год »по« число.месяц.год ». У разі, якщо ви берете відпустку за свій рахунок, додайте фразу «відпустку без збереження заробітної плати». Під текстом з лівого боку поставте дату, з правого - свій підпис.
4
Ви вирішили звільнитися з роботи. Заповнюйте заяву так само, як вище - напишіть, кому воно адресоване і від кого. Далі - найменування документа « заяву ». З нового рядка сформулюйте прохання: «Прошу звільнити мене з посади (вказуєте причину) з такого-то числа». Нижче поставте дату та особистий підпис справа.
5
А як правильно написати заяву в суд? Поставтеся до цього питання з усією серйозністю - від того, як ви складете цей документ, може залежати результат справи. Спочатку вам необхідно вказати найменування суду, куди ви звертаєтеся. Потім напишіть свої дані - прізвище, ім'я, по батькові, адресу, найменування відповідача та його адреса. Далі вам слід вказати причину подачі заяви до суду. Якнайдетальніше вкажіть всі порушення ваших прав і підстави для вимоги позову. Докладно опишіть суть справи, але в той же час будьте лаконічним. Також в заяві вам необхідно буде викласти свої вимоги. Засновуйте їх на нормах закону. Вказується в позові і сума, яку вимагає позивач. Потім пропишіть список документів, які ви повинні додати до заяви, поставте дату та підпис.