Як надягати шлею на кішку.

Кішки, на відміну від собак, в щоденних прогулянках не потребують. Однак «котячий побут» слід урізноманітнити, тим більше що вони дуже цікаві і, звикнувши гуляти, будуть робити це із задоволенням. До прогулянкам кішок привчають з молодого віку. А ось доросла тварина, якщо не хочете поневірятися потім по підвалах будинків, розшукуючи втікача вихованця, слід виводити на повідку. І кішка на травичці порезвится, і ви спокійні.
Інструкція
1
Перш ніж привчати кішку до прогулянок, придбайте для неї спеціальну шлею і поводок. Звичайний нашийник для цієї мети не підійде. Він занадто важкий, і може стати причиною травми, оскільки шийні м'язи у кішок слабкі. Спеціальні нашийники надягають на тварин, які «гуляють самі по собі» і тільки в якості розпізнавального предмета. Шлейки робляться легкими, з нейлону, бавовни або м'якої шкіри, хоча останнє все одно може виявитися занадто грубим для ніжної котячої шиї.
2
Конструкція шлейки не складна. Хоча при першому «упаковці» в неї тваринного питання все ж таки можуть виникнути. Н-подібна шлейка - це два ошийника, які з'єднані між собою. Один застібається на шиї, інший на животі. Звичайної шлейка- «вісімка» являє собою замкнуте кільце, розмір якого може змінюватися. Воно переходить в ремінець. Карабін повідця кріпиться на кільці і лягає на холку тварини. Підібрати шлею за розміром просто - між шиєю кішки і нашийником повинні проходити два пальці.
3
Замкнутий кільце надіньте кішці на шию. Перемичку, яка з'єднує його з ремінцем, поверніть. Вона повинна опинилася на горлі тварини, а карабін зверху, на холці. Пересуньте ремінець, щоб збільшити простір між перемичкою і замкнутим кільцем. Просуньте праву лапку кішки в утворилося простір. Перемичка лягла на груди? тварини. Права лапка охоплена шлеєю. Вільний кінець ремінця заведіть під ліву лапку. Застебніть ремінець. Поставте кішку на лапи. Переконайтеся, що кільце облягає шию тварини щільно, але не здавлює при цьому, перемичка лежить на грудях рівно, права лапка зафіксована. Затягніть ремінець трохи щільніше. Досить часто господарі, боячись заподіяти кішці біль, слабо затягують шлею і тварина легко з неї вивертається.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Zj6ysN3JmXk
Якщо ви вирішили дати можливість вашому котові досліджувати світ за межами будинку, але як і раніше, дуже боїтеся, що він загубиться чи потрапить під машину - придбайте йому спеціальну шлею для прогулянок. Таку конструкцію можна придбати практично в будь-якому зоомагазині. Одягнути шлею на свого улюбленця не складе великих труднощів.
Інструкція
1
Виберіть відповідну шлею . Слід знати, що у кішок, на відміну від собак, м'язи шиї достатньо слабкі. Тому, якщо ви вирішили вигулювати вашого улюбленця «під наглядом» необхідно вибирати саме шлею , а не нашийник. Будь-який, навіть самий м'який, нашийник може заподіяти коту біль. Віддавайте перевагу шлейки, зробленим з бавовни або нейлону - шкіряна «збруя» може виявитися занадто важкою для тварини.
2
Уважно розгляньте шлею . Як правило, вона складається з замкнутого кільця, яке пов'язане з ремінцем. Розміри даного кільця регулюються. Повідець кріпиться до даної «конструкції» за допомогою карабіна.
3
Візьміть кота і акуратно просуньте його голову в кільце. При цьому кільце повинне виявитися на шиї у тварини. Розгорніть шлею таким чином, щоб з'єднує перемичка розташувалася на горлі. Переконайтеся в тому, що петля для кріплення карабіна розташована на холці кота.
4
Пересуньте ремінець шлейки і розширте простір між кільцем і перемичкою.
5
Акуратно протягніть праву лапу тварини в проміжок між кільцем і ремінцем. При цьому шлейка повинна охопити лапу кота, а перемичка виявитися у нього на грудях.
6
Заведіть вільний кінець ремінця під ліву лапу кота і застебніть його. Поставте кота на підлогу. Просуньте палець між кільцем, лежачим на шиї тварини, і його горлом. Переконайтеся в тому, що шлейка не заважає коту дихати і, в той же час, не дасть йому вивернутися. Поправте перемичку і перевірте надійність фіксації правої лапи. Затягніть ремінець. Слід врахувати, що якщо шлейка буде застебнута занадто вільно, то тварина просто вивернеться з неї. Тому перш ніж виводити свого улюбленця на прогулянку в новому «обмундируванні», необхідно ще раз переконатися в надійності конструкції.
7
Слід знати, що привчати кота до нової «амуніції» необхідно поступово. На першому етапі шлейка одягається на короткий час і тільки в межах будинку. Тільки після того, як кіт почне відчувати себе вільно, можна виводити його на першу прогулянку.