Як спостерігати об'єкти на небі.

Замислившись про придбання телескопа, слід чітко уявляти собі те, що вам потрібно. Телескопи бувають різних систем. І призначені вони для різних небесних тел. Є, звичайно, і майже універсальні прилади, що дозволяють любителю зоряного неба розгледіти на ньому велику кількість об'єктів. Коштують такі апарати недешево, тому давайте поговоримо про небесних тілах і про те, якими телескопами їх можна спостерігати.
Інструкція
1
Сонце - це найперший об'єкт, на який наводить «приціл» нового телескопа любитель астрономії. Пам'ятайте, що спостерігати сонце можна в будь телескоп, але обладнаний спеціальним захисним фільтром. Такі фільтри легко купити. З таким сонячним фільтром ви можете помітити на поверхні світила сонячні плями (потемніння на диску Сонця), факели поблизу видимих країв сонячного диска. Протуберанці спостерігаються за допомогою спеціальних телескопів.
2
Місяць. Найцікавіший об'єкт для вивчення початківців астрономів. За поверхнею нічного світила ви можете спостерігати з будь-яким телескопом. Оглядові спостереження можуть бути проведені телескопом із збільшенням 30-50 крат, а детально вивчити поверхню можна після досягнення вже 100-150 крат. На Місяці виходить розгледіти кратери, моря з океанами, а також інші цікаві освіти.
3
Планети. З них найбільш популярними серед астрономів вважаються найближчі і найбільші. Це Марс, Венера, Сатурн і Юпітер. Венера здебільшого обплутана щільними атмосферними хмарами. В телескоп її можна спостерігати у вигляді серпа або неповного диска, схожого на зменшену Місяць. Детально вивчити поверхню Марса можна в телескоп із збільшенням 150 крат і більше. Але навіть телескопи з меншими апертурами відкривають досить цікаві картини поверхні планети. Юпітер - велика планета і від цього дуже цікава. Навіть невеликого телескопа достатньо для того, щоб розгледіти на поверхні цієї планети смуги і можливо навіть велика червона пляма. А Галілеєві супутники Юпітера видно навіть у бінокль. Сатурн широко відомий своїми астероїдними кільцями, на які можна помилуватися практично в будь аматорський телескоп. Біля Сатурна можна помітити Титан - найбільший супутник цієї планети.
4
Меркурій, Нептун, Уран і планети-карлики в телескоп розгледіти важко. Вони більше схожі на звичайні зірки, і з інтересом на них можна глянути хіба що в гігантський телескоп якогось обсерваторія.
5
Зірки (крім Сонця) неможливо детально розгледіти навіть у найпотужніший телескоп. Тут інтерес представляють лише зіркові пари і зоряні скупчення.
Астрономічні спостереження - надзвичайно цікаве заняття. Одним з найяскравіших небесних тел, доступних для спостереження астронома-любителя, є Венера. Як виявити цю планету на небосхилі?
Інструкція
1
Озбройтеся телескопом. Венера виглядає на небосхилі як яскрава зірка, її можна помітити й неозброєним оком, але для наукових досліджень техніка просто необхідна.
2
Венера обертається навколо Сонця швидше Землі, тому її можна спостерігати 2 рази на добу. Вирушайте на точку спостережень або вранці, або ввечері. Увечері Венеру слід шукати на заході, а перед сходом Сонця - в східній стороні.
3
Встановіть телескоп і зробіть потрібні обчислення. Вам потрібно зрозуміти, яка в даний момент площину екліптики. Так називається шлях, по якому рухається Сонце по небесному склепіння. Венеру, як і більшість інших астрономічних тіл, найкраще спостерігати в період подовження, тобто в той час, коли планета перебуває найбільш далеко від Сонця. Максимальний кут між Венерою і денним світилом ніколи не перевищує 47 градусів. Днем цікавить нас планета не може бути видима через фонового сонячного освітлення. Ми зможемо помітити її тільки тоді, коли вона відхилиться від Сонця не менше ніж на п'ять градусів.
4
Розрахуйте ідеальний час для спостереження. Венера буде помітна за 20 хвилин до сходу Сонця і через 20 хвилин після заходу. Найкраще спостерігати появу її на небосхилі в день літнього та зимового сонцестояння, тобто в період найбільшого удліненія.Каждие сім місяців ця планета перетворюється в найяскравіший об'єкт вечірнього неба. В цей час вона світиться в 20 разів яскравіше Сиріуса - найбільшої зірки північного неба. Венеру не даремно називають «Вечірньої зіркою». А ось розглянути, що відбувається на її поверхні, не вдасться навіть у найпотужніший телескоп через щільний атмосферного шару і важких хмар. Тільки недавно з допомогою космічних апаратів вчені проникли в таємницю поверхні загадкової планети. А ще вона вважається покровителькою закоханих, бо названа в честь богині любові.