Як знайти об'єм у фізиці.

Обсяг чисельно характеризує деяку область простору із заданими межами. У кількох розділах математики його обчислюють за формою кордонів і розмірами або за площею перетину і координатам. Коли ж говорять про фізичну формулі розрахунку обсягу, зазвичай мають на увазі розрахунки за іншими параметрами тіла - щільності і масі.
Інструкція
1
Дізнайтеся щільність (?) Матеріалу, що становить фізичне тіло, об'єм якого потрібно розрахувати. Щільність - одна з двох характеристик об'єкта, задіяних у формулі обчислення обсягу. Якщо мова йде про реальні об'єкти, у розрахунках використовується середня щільність, так як абсолютно однорідне фізичне тіло в реальних умовах уявити важко. У ньому обов'язково будуть нерівномірно розподілені хоча б мікроскопічні порожнечі або вкраплення сторонніх матеріалів. Враховуйте при визначенні цього параметра і температуру - чим вона вища, тим менше щільність речовини, так як при нагріванні збільшується відстань між його молекулами.
2
Другий параметр, який потрібен для обчислення обсягу - маса (m) розглянутого тіла. Ця величина визначаться, як правило, за результатами взаємодії об'єкта з іншими об'єктами або створюваними ними гравітаційними полями. Найчастіше доводиться мати справу з масою, вираженої через взаємодію з силою тяжіння Землі - вагою тіла. Способи визначення цієї величини для відносно невеликих об'єктів прості - їх потрібно просто зважити.
3
Для обчислення обсягу (V) тіла розділіть визначений на другому кроці параметр - масу - на параметр, отриманий на першому кроці - щільність: V = m/?.
4
У практичних розрахунках для обчислень можна використовувати, наприклад, калькулятор обсягу. Він зручний тим, що не вимагає шукати десь ще щільність потрібного матеріалу і вводити його в обчислювач - у формі є випадаючий список з переліком найбільш часто використовуваних у розрахунках матеріалів. Вибравши в ньому потрібний рядок, введіть у поле «Маса» вагу, а в полі «Точність обчислення» задайте кількість знаків після коми, які повинні бути присутніми в результаті обчислень. Обсяг у літрах і кубометрах ви знайдете в вміщеній нижче таблиці. Там же на всякий випадок будуть приведені радіус сфери і сторона куба, який повинен відповідати такий обсяг обраного речовини.