Як знайти об'єм басейну. в басеене круглої форми.

Щоб правильно доглядати за басейном - коригувати рівень кислотності, додавати дезінфікуючі засоби або оксидувати воду - дуже важливо знати його обсяг, т.к. всі ці речовини бажано застосовувати в певному дозуванні. Вирахувати необхідні вам розміри неважко по декільком математичним формулам.
Інструкція
1
Найкращий спосіб, який дозволяє найбільш точно розрахувати обсяг басейну - це вимірювання витрати води під час заповнення басейну . Для цього необхідно всього лише під'єднати до системи, за допомогою якої ви подаєте воду в ваш штучна водойма, прилад водомір і подивитися його показання. На лічильнику ви побачите обсяг води в кубічних метрах. Якщо ж використовувати цей спосіб з якихось причин неможливо, скористайтеся знаннями математики.
2
Якщо ваш басейн має чітку прямокутну форму, виміряйте його довжину і ширину (в метрах) і перемножте ці цифри. Ви отримаєте площа басейну . Потім виміряйте висоту (глибину), на яку ви заповнюєте басейн водою, і помножте її на площу. Результатом і буде обсяг басейну в кубічних метрах.
3
Якщо довжина, ширина і глибина басейну в різних точках різні, точні вимірювання об'єму призвести набагато складніше. Ви можете поступити таким чином. Виміряйте за допомогою рулетки кожну сторону басейну і його глибину в різних місцях. Потім візьміть аркуш паперу в клітку і в певному масштабі намалюйте зображення басейну . Наприклад, одна клітина - це один метр. Для визначення площі досить просто порахувати кількість клітин. Причому якщо клітина окреслена більш ніж наполовину, вважайте її за одиницю, а якщо менше, ніж наполовину, то за нуль. Проекцію басейну по глибині теж можна виконати на папері і вирахувати так само, як і площа - по займаним клітинам.
4
В тому випадку, якщо басейн нагадує складну геометричну фігуру, його також можна подумки розбити на кілька простіших фігур і вирахувати обсяг окремо для кожної з них, а потім скласти всі результати разом. В математиці існують формули для визначення площі трикутника, трапеції, паралелограма, ромба та інших фігур, і ви легко можете скористатися тією, яка більше підійде до форми вашого водоймища.
5
Якщо ваш басейн круглий, по суті, вам необхідно вирахувати обсяг циліндра. Це твір площі дна басейну на висоту, яку займає вода. Площа дна визначається як добуток постійної величини Пі (3,14) на радіус в квадраті. Далі помножте результат на глибину басейну і отримаєте потрібний вам обсяг.
6
Щоб знайти обсяг овального за формою басейну , вам теж спочатку необхідно вирахувати площу дна. Її визначають за формулою S = 3,14xAxB, де А - це довжина великої півосі, а В - довжина малої півосі. Помноживши отримане твір на глибину, ви отримаєте шуканий обсяг.