Як намалювати птаха.

Казкова Жар-птиця і самий звичайний горобчик, царствений лебідь і весела синичка часто стають героями дитячих книжок. якщо ваша дитина попросив допомогти йому намалювати пташку, запропонуйте йому взяти ще олівці і фарби - і за роботу.
Вам знадобиться
 • - аркуш паперу;
 • - твердий простий олівець;
 • - акварельні фарби;
 • - поролонова губка.
Інструкція
1
Зробіть начерк олівцем. Щоб намалювати пташку на гілці, покладіть лист вертикально. Намітьте положення гілки. Наприклад, вона може бути в правому нижньому кутку, трохи вище горизонтальної сторони аркуша.
2
Визначте місце для пташки. Якщо птах буде головним героєм вашого малюнка, розмістіть її де-небудь в середині листа. Коли вона сидить на гілці, то корпус трохи нахилений вперед. Можна відзначити цей кут похилою лінією. Вона проходитиме посередині овалу, в який можна помістити тіло птаха разом з головою.
3
Намалюйте овал. Якщо ви не стали малювати його довгу вісь, уявіть, де вона знаходиться. Довгий діаметр приблизно в 1,5-2 рази більше короткого. Нічого страшного, якщо лінія вийде нерівною. Навіть краще, якщо овал буде трохи кривим. Пташка буде виглядати більш природною.
4
Парою довгих штрихів намітьте положення крила. Коли птах сидить боком, глядачеві видно одне крило. Намітьте напрям лапок і визначте місце для ока.
5
Намалюйте дзьоб. В ескізі можна його просто намітити парою коротких прямих ліній, що відходять від овалу в його верхній частині. Обведіть контур крила, що знаходиться ближче до вас.
6
Визначте співвідношення довжини хвоста до довжини тулуба. Хвіст малюйте двома сходяться лініями. Верхня буде йти паралельно довгому діаметру овалу. Прорисуйте гілку і лапки.
7
Розфарбовувати малюнок почніть з заливки фону. Якщо ви малюєте аквареллю, змочіть лист водою за допомогою поролоновою губки або широкої м'якої кисті. Зробіть фарбою кілька плям і размойте по всьому листу. Пташку намагайтеся не чіпати, але якщо вода або фарба на неї все-таки потраплять, не звертайте уваги. Ви все одно закрасите ці місця.
8
Намітьте тонким олівцем кордону кольорових плям. Зафарбуйте їх рівним тоном. Краю можна трошки розмити. Потім візьміть тонку кисть і обведіть контури більш темною фарбою.
Корисна порада
Для малювання аквареллю краще брати спеціальний папір, що має зернисту фактуру. Вона продається в магазинах товарів для художників. Підійде і зворотний бік паперових шпалер. Такий папір не тільки добре вбирає воду, але має приємний жовтуватий або сіруватий відтінок. Птицю за цією методикою можна намалювати і взагалі без олівця. Ескіз зробіть чорної, темно-сірої або темно-зеленою аквареллю за допомогою найтоншої кисті. Зайві лінії згодом распливутся і стануть частиною малюнка.
Природа є самим винахідливим художником. Досить зафіксувати на папері створені нею незвичайні форми та яскраві кольори, щоб вийшло твір мистецтва. Перевірте цю тезу на практиці - спробуйте передати в малюнку тонкість колірних поєднань в оперенні звичайної птиці.
Вам знадобиться
 • - папір;
 • - олівець;
 • - ластик;
 • - акварель;
 • - кисть;
 • - палітра;
 • - кольорові/акварельні олівці.
Інструкція
1
Візьміть аркуш акварельного паперу. Розташуйте його горизонтально. Визначте розташування пташки на поверхні листа. Для цього розділіть його вертикальними лініями на три рівні частини. Тіло птиці, не рахуючи хвоста, буде знаходитися в центральній частині і злегка зрушена вліво. Потім відміряйте відстань від верхньої і нижньої меж листа до героїні. Воно приблизно однакове (якщо знизу враховувати відстань до тіла, а не до ніг).
2
Овальним силуетом позначте обсяг пташки на відведеній площі. Проведіть центральну вісь її тіла - ця лінія нахилена по відношенню до вертикальної осі всього листа приблизно під кутом 45 градусів.
3
Визначте пропорції об'єкта. Двома лініями намалюйте ноги птиці - їх довжина дорівнює ширині тіла. Довжина хвоста відповідає довжині тулуба до шиї. Дзьоб становить приблизно половину висоти голови.
4
Щоб передати об'єм тіла птиці, намалюйте його у вигляді витягнутої сфери. Намалюйте три горизонтальні осі, розташовані перпендикулярно до центральної. На них побудуйте три еліпса, діаметр яких дорівнює ширині тулуба пернатої. Зітріть допоміжні лінії і скоректуйте форму об'єкта відповідно до реальних обрисами.
5
Розфарбовуйте птицю аквареллю. Для оперення її «обличчя» виберіть яскраво-оранжевий колір, на грудці змішайте його зі світло-жовтим. Зробіть каемку небесно-блакитного кольору, по краях додавши в нього попелястий. На ділянці біля живота пташки размойте його чистою водою і поступово вводите світло-коричневий. Цей же колір, тільки більш насичений і змішаний з цегляним, використовуйте на спинці і крилах героїні. Очей розфарбуйте чорним, залишивши світлий відблиск і додавши навколо нього темно-синій відтінок.
6
Щоб передати фактуру пір'я, використовуйте кольорові олівці - звичайні або акварельні. Підберіть відтінки трохи темніші, ніж основний колір оперення і наносите окремі штрихи на хвості, крилах і навколо очей.
7
В останню чергу розфарбуйте фон. На задньому плані буде достатньо плям трав'яного і охри, на передньому голки їли можна більш детально промальовувати олівцями.