Як намалювати пейзаж гуашшю. намалювати пейзаж картина для дитини 11 років картинки гуашшю.

Малювати пейзаж гуашшю - захоплююче заняття. Можна домогтися цікавих ефектів. Фарба відмінно накладається будь пензлем і мастихіном. Гуаш легко розвести водою, на відміну від масла вона не так довго сохне. Картина виходить швидко - ніби моментально оживає під пензлем.
Вам знадобиться
  • Олівець, гуаш, пензлі, вода, аркуш паперу для акварелі, мольберт.
Інструкція
1
Вирушайте на лоно природи: пейзаж краще малювати з натури. Деякі природні явища необхідно бачити навіч, щоб достовірно передати на картині. Візьміть аркуш паперу для акварелі. Закріпіть на мольберті. Гуаш - фарба на водній основі, як і акварель, тому така папір підійде. Занадто тонкий папір швидко намокне і поверхня її стане хвилеподібною. Розведіть фарбу водою. Нанесіть фон широкими мазками і дайте йому просохнути. На готовому фоні зробіть ескіз олівцем з маркуванням «Т» - твердий.
2
Почніть малювати з неба і хмар. Намагайтеся використовувати для неба декілька відтінків. Чим більше тонів візьмете, тим багатшим буде виглядати небосхил. Тональність заздрості від того, який час доби ви зображує. Хмари наносите легкими мазками білої гуаші. Не беріть занадто багато фарби - нехай хмари будуть напівпрозорими.
3
Ретельно продумайте композицію. Визначте, де на картині задній і передній плани. Зв'яжіть їх якими-небудь елементами: стежками, зникаючими в гору, відображенням об'єктів в озері або дорогою, що йде до узлісся. Накидайте легкими мазками гуаші великі об'єкти картини. Визначтеся з освітленням. По тому, як лягають тіні, можна визначити час доби на картині. Якщо опівдні тіні будуть довгі, як вечірні, реалістичність порушиться.
4
Прорисуйте дрібні деталі картини. Користуйтеся кистями різного діаметру і якості щетини. Інструментами з м'яким ворсом найкраще виходять рослини, крони дерев. Кистями з жорсткими волосками або мастихіном відмінно малювати гори. При роботі мастихіном розводите фарбу погуще або зовсім не додавайте води, якщо гуаш пастоподібної консистенції.
5
Використовуйте цікавий прийом, щоб створити дрібні сонячні відблиски на траві. Розведіть гуаш до стану інтенсивно забарвленої води. Умочіть в рідку фарбу пухнасту кисть з м'яким ворсом і розприскайте краплі по підсохлі малюнку. Вийде дивовижний ефект - немов тисячі маленьких сонць грають на кожній травинці та аркуші.
6
Уважно розгляньте картину. Додайте дрібні штрихи, уточніть деталі.
Корисна порада
Темну хвою можна намалювати, змішавши фіолетовий з синім. Щоб відчулася фактура малюнка, наносите гуаш щільними шарами - один поверх іншого.