Як знайти постачальника в Китаї. Як знайти посередника в Китаї.

Китай в останні роки переживає кризу перевиробництва товарів. Дана проблема стимулює місцевих виробників до постійного розширення ринку збуту і до пошуку нових покупців. Однак китайська система розвитку експорту поки далека від досконалості. Саме тому в більшості випадків покупцям доводиться шукати контрагентів в цій країні самостійно.
Інструкція
1
Скористайтеся одним з Інтернет-ресурсів. Найпопулярніші сайти - www.alibaba.com, www.made-in-china.com, www.exports.cn - дозволяють зареєстрованим користувачам шукати виробників і експортерів-посередників за заданими критеріями (товар, ціна, регіон і т.д.) . На даних порталах ви можете спілкуватися з потенційними контрагентами за допомогою форми зворотного зв'язку, а також отримати їх прямі контактні дані. Крім того, ці ресурси пропонують хороші розсилки з бізнес-пропозиціями, відповідними сфері вашої діяльності.
2
Відвідайте виставку в Китаї . Інформацію про найбільші заходах ви можете знайти на сайтах www.chinaexhibition.com, www.china.org.cn. На тематичній виставці ви зможете не тільки побачити зразки продукції і отримати каталоги, а й особисто познайомитися з представниками компанії і обговорити попередні умови співпраці.
3
Знайдіть посередника в Китаї , який допоможе налагодити співпрацю. Слід пам'ятати про те, що далеко не кожен китайський виробник має право експортувати товари: для цього необхідно отримувати відповідну ліцензію. Саме тому більшість фабрик і заводів не тільки не представлено в інтернеті, але навіть не мають фахівців, які володіють англійською мовою. В даному випадку перевірений посередник - єдина можливість налагодити співробітництво з виробниками, ціновий рівень продукції яких набагато нижчі.
4
Зверніться в Торгово-промислову Палату, підрозділи якої є в більшості великих російських міст. Дана організація допоможе вам налагодити ефективну співпрацю з китайськими виробниками і при цьому отримати певні гарантії.
Зверніть увагу
Постарайтеся перевірити знайденого постачальника. Зберіть про нього максимум інформації у відкритих джерелах. На жаль, випадки несумлінного співробітництва нерідкі.
Ефективний і рентабельний бізнес, пов'язаний з оборотом будь-яких товарів, вкрай складно вибудувати, якщо немає надійних постачальників . Налагодити довгострокове ділове співробітництво можна лише з перевіреним постачальником, для пошуку якого необхідні чималі ресурси.
Вам знадобиться
  • - інтернет;
  • - бізнес-преса;
  • - розсилка про виставки;
  • - звернення до Торгово-Промислової Палати.
Інструкція
1
Визначтеся, постачальники якого рівня вам потрібні. Якщо ваш бізнес пов'язаний з великим оптом, то вам вигідніше працювати безпосередньо з виробником. В цьому випадку ви отримаєте максимально низьку ціну, будете мати перспективу регіонального дилерства, а також зможете вирішувати будь-які питання і пред'являти претензії щодо якості. Якщо ж ви плануєте закуповувати товар невеликими партіями або хочете купувати продукт в асортименті різних торгових марок, краще укласти договір з посередником. В даному випадку ціна буде трохи вища, але зате ви позбудетеся багатьох документаційних і логістичних проблем.
2
Проведіть моніторинг постачальників в інтернеті і бізнес-виданнях вашого міста. Вивчіть корпоративний сайт компанії, почитайте інформацію в пресі, спробуйте знайти будь-які відомості про судові справи, пов'язаних з цією компанією. На тематичних бізнес-форумах часто можна знайти рубрику «чорний список», де розміщуються відгуки про ту чи іншу фірму. Якщо негативних думок буде занадто багато, варто насторожитися, навіть якщо решта інформації положительная.Проанализируйте, чи дбає ваш потенційний постачальник про свій імідж, як працює його PR-служба. Рекламні заходи, спонсорство, оновлення сайту, відповіді на питання клієнтів - все це служить відмінним джерелом додаткової інформації.
3
Далеко не всі постачальники і виробники активні в інтернеті. Особливо, якщо мова йде про невеликі компанії або заводах. Відвідуйте виставки у вашому напрямку діяльності. Підпишіться на електронні розсилки експо-центрів, які будуть заздалегідь інформувати вас про намічений заході. На виставці ви зможете налагодити прямі контакти і ознайомитися з продукцією компанії. Однак після цього варто все одно знайти інформацію про них у відкритих джерелах.
4
Отримайте членство в Торгово-промисловій палаті вашого міста. Дана організація має відомості навіть про ті компанії, які ви навряд чи знайдете самі. Крім того, ви зможете брати участь в семінарах і тренінгах, отримувати консультації з організації бізнесу.
Зверніть увагу
Будьте обережні з конкурентною розвідкою. Купівля певної інформації або впровадження в іншу компанію власних людей завжди пов'язані з порушенням комерційної таємниці і підлягають адміністративному переслідуванню.
Корисна порада
Активно використовуйте свої ділові зв'язки. Ваші партнери і клієнти можуть підказати вам вже перевірених постачальників, і ви заощадите багато часу.