Як знайти нуль і фазу.

При монтажі нової проводки або ремонті наявної внутрішньобудинкової електричної мережі нерідко виникає необхідність у визначенні призначення проводів. Змінний струм від розподільного щита, як правило, подається до споживача по двох проводах - «фазному» і «нульового». Щоб правильно встановити, де який провід розташований, потрібні деякі знання в області електротехніки.
Вам знадобиться
  • - індикатор напруги;
  • - вольтметр;
  • - плоскогубці;
  • - кусачки;
  • - ніж.
Інструкція
1
Оцініть свої навички у поводженні з електрикою. Для визначення «нуля» і «фази» буде потрібно подати на дроти напругу, що може бути небезпечно для життя при невмілому поводженні з проводкою. Якщо ви не впевнені у своїх силах, зверніться за допомогою до кваліфікованого електрика. У будь-якому випадку, вам необхідно бути гранично уважним і дотримуватися всіх заходів безпеки.
2
Вимкніть з розеток всі електричні прилади. Обесточьте приміщення, для чого переведіть автоматичні перемикачі, обслуговуючі квартиру, в положення «вимкнено». Переконайтеся, що в мережі відсутня напруга.
3
Оголити кінці тих проводів, призначення яких ви маєте намір визначити. Для цього не потрібно знімати значну частину ізоляції; достатньо, щоб оголеними були лише самі кінчики провідників. Відведіть проводу один від іншого на деяку відстань, що перешкоджає їх випадковому контакту.
4
Подайте в мережу напругу з розподільного щита, включивши автомати. Озбройтеся спеціальним індикатором. Зазвичай він має вигляд невеликої викрутки з вмонтованою в корпус лампочкою.
5
Візьміть індикаторну викрутку в праву руку за корпус, а вказівний палець тієї ж руки помістіть на металевий кінчик рукоятки. Під час роботи не торкайтеся руками робочої частини індикатора.
6
По черзі доторкніться кінцем індикаторної викрутки до кожного з оголених проводів. Провід, на якому індикатор загориться, є «фазою», а другий дріт буде нейтральним або «нульовим».
7
Якщо провід має не дві, а три жили, послідовність операцій залиште колишньою. Індикатор і в цьому випадку загориться на «фазі», але не буде реагувати на « нуль » і «землю». Щоб з двох цих кінців вибрати нейтральний провід, виміряйте вольтметром напруга між двома різними парами, включивши в кожну з них «фазу». У парі «фаза-земля» напруга буде меншим, ніж у поєднанні «фаза- нуль ».