Як намалювати профіль людини.

Малювання особи в профіль - старовинне мистецтво. Деякі художники досягають такої досконалості, що можуть навіть вирізати профіль з темної паперу без всякого начерку. Але спочатку необхідно навчитися малювати обличчя людини в подібному ракурсі.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - натурник, або кілька картинок із зображенням обличчя в профіль.
Інструкція
1
Перед тим, як що-небудь малювати, проаналізуйте, в яку геометричну фігуру можна вписати потрібний вам об'єкт. Для голови в профіль такою фігурою стане квадрат. Намалюйте його на аркуші. Папір в даному випадку може бути будь-якого формату, в тому числі і нестандартного. Під час малювання не користуйтеся лінійкою, намагайтеся всі співвідношення визначати на око.
2
Розділіть вертикальну і горизонтальну сторони квадрата на 7 приблизно рівних частин. Намалюйте сітку. По ній буде легше розмітити пропорції. У квадрат поміститься вся голова, включаючи виступаючу частину носа.
3
Визначте відношення виступаючої частини носа до ширини всієї голови. Відкладіть відрізок потрібної довжини по одній з горизонтальних ліній і поставте крапку. Проведіть через позначку тонку вертикальну лінію. Розмітку по вертикалі виконуйте на ній.
4
Розмітьте пропорції по одній з вертикальних сторін. Вам потрібно визначити лінії брів, очей, носа, рота і підборіддя. Обличчя у людей різні, у одних дуже високий лоб, в інших - великий ніс, у третіх - занадто виступаючий підборіддя. Тому лінії можуть знаходитися трохи вище або трохи нижче середньостатистичних. Для губ зробіть позначку на лінії, що розділяє перший і другий нижні ряди. Ніс повинен розміститися між третім і п'ятим рядами квадратиків, очі - на рівні лінії між четвертим і п'ятим, а брови - трохи вище очей.
5
Визначте кут між лобом і переніссям. Проведіть лінію чола. Лінію перенісся намітьте, орієнтуючись на вертикальну лінію. Подивіться, наскільки збігається з горизонтальним напрямком нижня лінія носа.
6
Намітьте очей. Зверніть увагу на те, що при положенні особи в профіль до спостерігача очей зовсім не здається овальним. Швидше він нагадує гострокутий трикутник зі злегка округленій стороною, що перебуває ближче до носа. Лінії століття сходяться в зовнішньому куті ока. Лінія брів приблизно повторює лінію очей, але вона трохи ширше.
7
Лінія між нижньою частиною носа і губами йде майже вертикально, хоча у деяких людей вона сильно виступає вперед. Прорисуйте лінію підборіддя. Зверніть увагу на те, що між нижньою губою і підборіддям завжди є западинка.
8
Профіль майже готовий. Накидайте лінію волосся. Визначте положення вуха. Воно знаходиться приблизно на середині голови як по вертикалі, так і по горизонталі. Прорисуйте його. Вам залишилося тільки домалювати шию
Зверніть увагу
В академічному малюнку квадрат на початковому етапі ділять не так на 49, а всього на 4 частини. Але це вимагає хорошого окоміру та вміння співвідносити між собою частину малюнка з цілим.