Як побудувати кар'єру.

Про побудову кар'єри написано багато книг. В інтернеті викладено десятки статей про побудову успішної кар'єри з нуля. Поради, які даються в цих книгах і статтях, як правило, досить здорові. Багато з нас їх читають і дають собі слово завтра (з понеділка) почати цих порад слідувати. Але виходить побудувати кар'єру у досить небагатьох. Чому?
Інструкція
1
Років тридцять тому слово "кар'єрист" мало негативний відтінок, як і слова "багатство", "стан" і т.д., більш того, справжні кар'єристи того і трохи пізнішого часу нерідко відчували почуття провини за свою успішність . З тих пір світ дуже змінився, але, на жаль, не так сильно змінилося нашу свідомість. Це стосується і тих, кого тридцять років тому ще навіть не було: таке свідомість їм передалося. Щоб побудувати кар'єру , потрібно перш за все всередині себе позбутися від розуміння кар'єри як чогось негативного або необов'язкового. Нерідко у нас не виходить робити що-небудь добре тільки тому, що нам не подобається це робити. Тому побудова кар'єри має бути для вас позитивним і захоплюючим заняттям. Спробуйте мислити в такому ключі: кар'єра являє собою самореалізацію і саморозвиток, якщо я буду амбітним, то я зроблю хорошу кар'єру і буду досить заможним, щоб втілювати власні цілі і допомагати близьким. Основним буде те, що, по-перше, кар'єра необхідна для вашого особистого розвитку, а по-друге, ставши більш фінансово благополучною людиною, ви зможете приносити більше користі оточуючим. Крім того, ставити цілі і досягати їх - це цікаво.
2
Часто доводиться чути про те, що випускнику вищого, а вже тим більше середнього спеціального навчального закладу, важко влаштуватися на роботу: скрізь вимагають досвід роботи, а його немає ... Що ж, спробуйте влаштуватися хоч куди-небудь, щоб цей досвід придбати! І не відкладайте працевлаштування до закінчення вузу або коледжу: чим раніше ви почнете кар'єру , тим швидше ви всьому навчитеся і зможете займатися важливою цікавою роботою, а також мати хороший дохід. Не слухайте тих, хто вважає, що в студентські роки найкраще тільки розважатися: такі міркування розташовують до того, щоб просто "плисти за течією життя", що не повинно бути властиво справжньому кар'єристові. Спочатку вам навряд чи запропонують гідну зарплату, однак ваша первинна мета - набути досвіду і чогось навчитися. В деякому сенсі така от перша, низькооплачувана робота, на якій вам ще прощають ваші промахи по недосвідченості, навчить вас набагато більшого, ніж 5-6 років у вузі. Ви зрозумієте алгоритми найпростіших, але важливих дій, дізнаєтеся, як побудований бізнес у вашій сфері.
3
Можливо, це буде важко, але спочатку доведеться відкинути думки в стилі "хай спробують когось знайти на мою зарплату, я і так непогано працюю". По-перше, знайдуть - зараз чимало людей, які абсолютно щиро згодні працювати за дуже невеликі гроші, аби працювати в Москві, оскільки десь не можна знайти роботу взагалі. По-друге, з усього можна отримати користь. Нехай ваша робота і низькооплачувана, однак якщо ви можете на ній багато чому навчитися, то вона буде вам корисна. Якщо ж ви просто просиджуєте свій час за маленькі гроші, то, звичайно, варто спробувати поміняти її. Зовсім не обов'язково працювати на одному і тому ж місці рік і більше, якщо користі від такої роботи немає.
4
Щоб побудувати кар'єру , мало бути просто хорошим виконавцем. Вдосконалюйте свої знання - читайте професійну літературу (хоча б 20-30 хвилин на день!). Спілкуйтеся з колегами, стежте за цікавими статтями по вашій спеціальності в Інтернеті. Адже так можна стати одним з найбільш обізнаних людей в компанії, а це не залишиться непоміченим.
5
Ви помітили, що більшість людей (наприклад, ваших співробітників) начебто просто ходять на роботу, бо їм нікуди більше ходити вранці? А рівно о 18.00 вони поспішають додому, скаржачись на втому і висловлюючи свою радість, що робочий день нарешті закінчився. Не варто робити так само, як вони: будьте навпаки ініціативні й активні, покажіть, що ви любите роботу і хочете її робити. Не соромтеся питати, просити роз'яснень, щоб краще виконати доручену вам завдання, а також вносити власні пропозиції. На тлі ваших співробітників ви будете дуже помітні, і ваше керівництво вас неодмінно оцінить. Крім того, адже вам подобається ваша робота? Якщо так, то хотіти працювати більше, а не поспішати щосили додому - це нормально.
6
Тим, хто хоче побудувати кар'єру , не варто відмовлятися від можливостей отримання додаткової освіти або навички (наприклад, курсів англійської мови). По-перше, це теж розвиток, який неодмінно буде оцінено по заслугах. По-друге, є речі, які будуть корисні на будь-якій роботі - наприклад, англійська потрібна зараз дуже багатьом.
Зверніть увагу
Як побудувати кар'єру генерального директора? З чого почати? Відповіді Ви знайдете в нашій Країні Рад! Але, в глибині душі Ви хотіли б поборотися за цю чудову можливість? Тоді вперед! Ваш кар'єрний ріст і реалізація Ваших професійних навичок і знань залежать, насамперед, від Вашого підходу до справи!
Корисна порада
Як побудувати кар'єру? Вам здається, що посада генерального директора процвітаючої компанії в наш складний час - це фантастика? Але, в глибині душі Ви хотіли б поборотися за цю чудову можливість? Тоді вперед! Ваш кар'єрний ріст і реалізація Ваших професійних навичок і знань залежать, насамперед, від Вашого підходу до справи!