Як намалювати ілюстрацію до казки. ілюстрації до казок береза.

Російські народні казки прищеплюють любов до рідної землі і предкам. А малювання картинок до казок розвиває творчу уяву та образне мислення дитини. Ілюстрація - це не тільки малюнок, це передача думки в образі, це вміння використовувати художні здібності в повній мірі.
Вам знадобиться
  • - текст казки;
  • - папір;
  • - олівці;
  • - фарби.
Інструкція
1
Прочитайте казку, виберіть епізод, сенс якого хочете відобразити в ілюстрації. Визначте героїв, які будуть присутні на малюнку. Створіть ескіз-композицію, яка розставить всіх дійових осіб по своїх місцях. Картинка виросте потім, коли ви наділіть своїх персонажів характером.
2
Тепер потрібно вивчити зразки і елементи народних малюнків і розписів, щоб найбільш повно відобразити характер і самобутність казки. Хохлома і Городоцька розпис допоможуть вам зобразити яскраві рослини російської землі. Поверхня залийте зеленою фарбою і по висохлому шару малюйте елементи кучерявою трави, барвистих квітів, різьблених кущів та ягід. Фон для вашої ілюстрації практично готовий.
3
Часто місцем дії казки є ліс. Дерева можна зображати у вигляді різних силуетів. Подивіться на березу, дуб, ялина - всі вони досить відрізняються один від одного за формою. Широкий і масивний дуб з густою кроною і товстим стовбуром, тонка різьблена берізка і трикутна лапчатая ялина. Використовуйте різні відтінки зеленого кольору і чіткий контур, щоб отримати об'ємний ліс.
4
В російських народних казках часто героями є тварини. Вони розмовляють, діють і іноді одягаються як люди. Зверніть увагу на слова і вирази казки, вони допоможуть вам вибрати лінії, якими ви будете малювати персонажів. Хитру лисицю зображайте звивистій плинної лінією, цікаву мордочку звіра - з витягнутим гострим носом і настороженими вушками. Пишність хутра покажіть жорсткої пензлем, яка залишить мазки з окремо волосками, що стирчать. Хвіст лисички нагадує витягнутий лист дерева.
5
При ілюструванні казок тварин потрібно наділяти особливою виразністю і характером. Для цього перебільшую деякі риси персонажа. Пащу вовка, що відображає його хижу сутність, зробіть більше, ніж у реального звіра. Медведя покажіть дуже масивним, з величезними лапами. Заєць - мила тваринка, яку всі норовлять образити. Постарайтеся намалювати великі наївні оченята на симпатичною мордочці тварини.
6
Можна максимально «олюднити» звірів - поставити їх вертикально на задні лапи, намалювати одяг (народний костюм з відповідною розписом).
7
При зображенні людей теж намагайтеся, щоб їх характер і роль в казці було видно і зрозумілі по ілюстрації. Добрі і позитивні герої - з широкою посмішкою, злі і негативні персонажі - з щільно стиснутими губами.