Як намалювати листя олівцем.

Листя різних рослин - популярний елемент вишитого або тканого орнаменту. Вони постійно зустрічаються і в живописних творах, причому не тільки в натюрмортах або пейзажах. Не так вже часто трапляються картини, де не було б гілочки або квітки. Перш ніж малювати щось велике, необхідно навчитися малювати листя олівцем.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - листя дерев або картинки.
Інструкція
1
Розгляньте декілька різних листя. Зверніть увагу, що по центру майже кожного з них проходить помітна товста жилка. Порівняйте за формою листя різних рослин. Серед них знайдуться круглі, овальні, сердечком. Є й різьблені. Починаючому художникові може здатися, що лінії надто вже хитромудрі. Це не зовсім так. Придивившись уважно до кленового листу, ви переконаєтеся, що він теж будується навколо центральної жилки.
2
Почніть з круглого листочка. Наприклад, нехай це буде лист вільхи. Папір покладіть так, як вам зручно. Намалюйте центральну жилку. Круглий листик вона ділить строго навпіл і трохи не доходить до другого краю.
3
Намалюйте коло, уявивши, що жилка - вісь симетрії. Дуже добре, що лінія виходить трохи нерівною. У природі у листя рідко бувають ідеально рівні обриси. По краєчку можна навіть зробити ледь помітні зубчики. Від центральної жилки відходять кілька більш тонких. Зверніть увагу на те, що з боку черешка кут між основною жилкою і бічними завжди буде тупим, а самі тонкі лінії розташовуються майже симетрично.
4
Лист клена відмінно вписується в квадрат. Накидайте тонким олівцем цю геометричну фігуру або просто її уявіть. Перпендикулярно нижній стороні уявного квадрата намалюйте центральну жилку.
5
Зверніть увагу на те, як відходять бічні жилки від центральної. Нижні розташовуються до неї під прямим кутом. Їх загальна довжина приблизно дорівнює стороні вашого уявного квадрата. Між ними і центральної проходять ще дві лінії, приблизно під кутом 45 °. Проведіть їх. Від середин похилих жилок відходять ще 2, тонший і коротший.
6
Намітьте гострі кінці кленового листа. Виміряти кути по транспортира, звичайно, не варто, але вони повинні бути приблизно однаковими і досить гострими.
7
Прорисуйте контури. Найзручніше це робити від точки, де центральна жилка з'єднується з двома перпендикулярними їй нижніми. Зверніть увагу, що лінія, починаючись від цієї точки, описує не зовсім рівну дугу. Опукла частина її спрямована вниз. Сама по собі лінія нерівна. Суворо дотримуватися симетричність в даному випадку не потрібно.
8
Навчившись малювати прості листя різної форми, спробуйте зобразити складний або навіть гілочку. Складний лист складається з декількох однакових дрібних. Роль центральної жилки виконує черешок, до якого прикріплені поодинокі листочки. Розташуйте цю лінію довільно.
9
Намітьте центральні жилки одиночних листочків. Вони відходять від головної лінії під невеликим гострим кутом. Як і у одинарного листа, тупий кут перебуває з тієї сторони, яка ближче до гілки.
10
Зверніть увагу на те, що у складного листа обов'язково є один непарний листочок. Він такий же, як і інші, але його вісь продовжує центральну жилку.
11
Порахуйте, скільки пар листочків у вашого складного листа. Розташуйте їх осі через рівні відстані. Вони можуть бути овальними, у формі витягнутого сердечка, з рівними або зубчастими краями, і при цьому зовсім не завжди бувають абсолютно однаковими. Прорисуйте контури кожного. Тонким олівцем накидайте більш дрібні жилки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xlP-kMkEtrs
Листя досить часто є елементами рослинних орнаментів. Техніка виконання цих візерунків може бути будь-який, від малювання аквареллю по паперу до вишивки, розпису по дереву або різьблення. Методика малювання у всіх випадках приблизно однакова. Освоївши самий нехитрий листик, ви зможете намалювати та інші.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - аркуш паперу:/
  • - кілька листя різних дерев.
Інструкція
1
Розгляньте листя. Ви побачите, що у всіх є центральна жилка, навколо якої і будується все інше. На одних листках більше немає яскраво виражених ліній, а на інших їх декілька, і це значно полегшує побудову.
2
Лист покладіть вертикально. Якщо ж ви збираєтеся відразу складати композицію або орнамент, розташуйте папір так, як вам зручніше. Почніть малювати з симетричного листа. Візьміть тополя або фікус. Проведіть вертикальну лінію. Вона буде віссю симетрії, а заодно і центральною жилкою. Намітьте на ній довжину листочка точками. Не зважайте розмір черешка і відстань від кінця жилки до вістря листа. Уявіть собі, що осьова лінія йде через весь лист.
3
Подивіться, на що найбільше схожий листочок. Намітьте коло, овал або трикутник так, щоб осьова ділила його навпіл. Визначте співвідношення довжини листочка і самої його широкої частини. Намітьте на осьовий, де знаходиться найширша частина і проведіть в обидві сторони перпендикуляр.
4
Покладіть листочок перед собою, візьміть в руку олівець і обведіть його контури по повітрю. Постарайтеся запам'ятати рух. Якщо з першого разу це не вийшло, повторіть вправу. Ведіть лінію від черешка до найдальшої від нього точці.
5
Повторивши рух, який ви робили в повітрі, прорисуйте один край листа, провівши криву лінію від кінця черешка через найширшу частину до вістря. Другий край прорисуйте дзеркально, намагаючись дотримуватися симетричність. Оскільки у вас вже є коло, овал або трикутник, які служать основою, зробити це не проблематично. Подивіться, чи по краю листа зубчики, і намалюйте їх.
6
Кленовий лист теж почніть будувати з осьової лінії. У тому місці, де черешок переходить в жилку, проведіть до цієї лінії в обидві сторони перпендикуляри. Їх довжина дорівнює приблизно? довжини осьової лінії. Кути між перпендикулярами і віссю поділіть навпіл і з тієї ж точки проведіть ще 2 лінії. Кожна з них приблизно в 2 рази довше перпендикуляра.
7
На кінцях ліній намалюйте «стрілки» під кутом приблизно в 60 °. Продовжіть промені майже до перетину один з одним, але залиште між ними невеликі відстані. З'єднайте попарно кінці променів сильно увігнутими дугами. Самі нижні точки з'єднайте з кінцем черешка більш плавними кривими.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wd4a48q_uFU
Корисна порада
Якщо листик в орнаменті повторюється, можна зробити штамп або трафарет. За трафаретом зручніше малювати великі елементи. Штамп переважніше для дрібних орнаментів. Зробити його можна з ластику, параплена або навіть сирої картоплини.