Як вибрати собі ікону. оформлення домашнього іконостасу.

Будь православний християнин повинен проявляти в своєму будинку особливу любов до своїх близьких. Чудово, якщо дух сім'ї та її спільності скріплюється спільною молитвою у домашнього іконостасу. Для початку потрібно визначитися, які ікони обов'язково повинні бути в домі.
Інструкція
1
Ікона Спасителя та ікона Божої Матері - два образи, які обов'язково повинні бути в домі православного християнина.
2
Ікона святителя Миколая Чудотворця - цей святий особливо шанується в російській православ'ї. Його зображення дуже часто зустрічається в православних родинах.
3
Нехай в вашому іконостасі буде ваша іменна ікона - зображення вашого небесного покровителя.
4
Якщо у вашому будинку є болящий, або взагалі ви хочете молитися за здоров'я - ви можете помістити в іконостас зображення матінки Матрони, цілителя Пантелеімона.
5
Якщо ви часто підносять молитви про успіх у професійній діяльності, ви можете розташувати в іконостасі ікону святого, покровительствующего вашої професії.
6
Також завжди добре помістити в іконостас образ Ангела-Хранителя.
7
Якщо у вашому регіоні є шанований місцевий святий, бажано помістити його образ в іконостас.
8
Вивчіть житія святих, і нехай ваше серце вам підкаже, кого ще з святих вам необхідно помістити в свій іконостас.
Зверніть увагу
При розташуванні ікон існує принцип ієрархії: не пишіть ікону святого, якого, наприклад, шанують у вашій місцевості над іконою Святої Трійці, Спасителя, Богородиці, апостолів.
Корисна порада
У домашньому іконостасі ікони розташовуються так само, як і в церковном.Для того, щоб остаточно вирішити, які ікони ви хочете помістити в домашній іконостас ви можете відвідати церкву і порадитися зі своїм священиком.
Вибір своєї ікони - справа сокровенне, інтимне. Іноді так трапляється, що в храмі людину відразу тягне до якогось певного образу. Тоді не доводиться гадати про те, як вибрати «свою» іконку . Добре, коли душа вибирає святий образ сама. Але якщо ні - не біда.
Вам знадобиться
  • - свідоцтво про хрещення.
Інструкція
1
Іменна Відомо, що, згідно з древньою традицією, дитині дають ім'я на честь якого-небудь святого. Святий покровитель, ім'ям якого нарікають немовляти, оберігає і захищає людину все її життя. Ім'я ж визначається за святцями - церковним календарем (месяцеслову). Ім'я новонародженому вибирають згідно з ім'ям святого, пам'ять якого святкується в найближчий день одразу після хрещення або народження малюка. День, присвячений пам'яті святого, ім'я якого носить людина, називають іменинами. Якщо ж в святках відсутній святий з ім'ям, даним людині при народженні, то слід скористатися іншим способом. Необхідно дізнатися, як назвали людини при хрещенні, і придбати ікону з образом святого, що носить те ж ім'я. Вона також буде іменной.Узнать ім'я, дане при хрещенні, можна двома шляхами: із свідоцтва про хрещення, або звернувшись в храм, де проводився обряд. В храмах, як правило, ведуться записи про всі зроблені таінствах.Іменную ікону можна ні дарувати, ні продавати, ні віддавати. Вона є символом, який захищатиме людину все її життя.
2
УніверсальнаяЛюбая ікона із зображеннями Божої Матері, Христа, Трійці, яка «ляже на душу», може стати «вашої» іконою. Вона буде супроводжувати вас і захищати від усякої напасті.
3
ПрофессиональнаяПокровители професій - святі, протегуючі тієї чи іншої діяльності. Ікона із зображенням такого святого, супроводжуюча людини, може стати йому гарною підмогою в роботі. Молитва святих, які сприяють тому чи іншому ремеслу, приносить успіх у справах і відводить беди.Так, приміром, покровителем торгового справи, «професійним» святим менеджерів, комерційних директорів є Микола Чудотворець. Він же - покровитель мандрівників. Саме йому в давнину ставили на Русі храми купці і путешественнікі.Другімі покровителями торгового справи є Іоанн Новий Сочавський (мученик) і Устюжский Чудотворець Прокопій. Обидва вони за життя займалися торгівлею, прославилися праведним життям, благочестіем.Покровітель банкірів, економістів, бухгалтерів - святий апостол Матвій, який до зустрічі з Ісусом був митарем. Поштовим працівникам і дипломатам протегує архангел Гавриїл, а будівельникам - преподобні Зодчі Печерскіе.Святой покровитель військових - Георгій Побідоносець. Рибалок і мисливців же захищають ікони із зображенням апостолів Петра і Андрія Первозванного, які були рибалками, перш ніж стати учнями Іісуса.У кожній професії є свій святий покровитель. Саме його образ можна вибрати для «своєї» іконки.