Як краще пересаджувати квіти.

Живі рослини здатні прикрасити будь-який будинок. Але вони потребують регулярного догляду, і це заняття буде забирати у вас чимало часу. Квіти треба поливати, захищати від хвороб, підгодовувати і не забувати вчасно міняти виснажений грунт.
Інструкція
1
Щоб визначити, чи необхідна вашій рослині пересадка, як можна глибше увіткніть довгу дерев'яну палицю між грунтом і стінкою горщика. Потім проведіть нею по колу і витрусити рослину з горщика. Вивчіть земляний кому. Якщо він весь обплетений корінням, то обов'язково пересадите рослина. Якщо коренів небагато, то поверніть квітка знову в горщик. Тільки підсипте трохи свіжої землі. У випадку, коли на дні горщика назовні через отвори визирають коріння або у рослини підсихають кінчики листя, квітка теж пересаджують.
2
Пересадку робіть в певну пору року. Вічнозелені рослини пробуджуються після уповільненого розвитку на початку березня. Тому пересаджуйте їх саме в цей період. Квітам, які цвітуть навесні, міняйте землю після закінчення цвітіння.
3
Підготуйте для пересадки нові горщики. Вони повинні бути на кілька сантиметрів більше в діаметрі, ніж попередні. Не беріть занадто просторі горщики, інакше грунт в них може закиснути.
4
Якщо ви вибрали глиняні горщики, то перед пересадкою ошпарьте їх окропом і повністю занурте у відро з водою на півгодини. Така процедура дозволить заповнити вологою пори глиняного виробу. Пластмасові горщики промийте проточною водою, додавши туди господарське мило. Потім сполосніть гарячою водою, але не окропом, інакше горщик може тріснути.
5
Підготуйте землю для пересадки рослин. Для цього використовуйте угноєної землю з городу. Зробіть самі суміші з торфу, смикни, річкового піску і перегною. Компоненти вибирайте в залежності від типу кореневої системи квітів, які ви хочете пересадити.
6
Для пересадки кімнатних квітів купите готові земляні суміші з кульками полістиролу і торфом. Вони добре утримують вологу. Рослини, які потребують особливої складі грунту, пересаджуйте в спеціальні покупні земляні суміші.
7
Насипте на дно горщика покупної дренаж, річковий пісок і трохи грунту. Рослина помістіть в горщик. Однією рукою підтримуйте його біля основи, а другий підсипайте грунт по краях горщика. Землю не втрамбовуйте занадто щільно. Грунт повинен не доходити до верху горщика на кілька сантиметрів. Після пересадки полийте квітка і поставте його в затемнене місце на пару тижнів.
8
Якщо необхідно пересадити рослину з бутонами, зробіть його перевалку в інший горщик. Витягніть квітку разом з грудкою землі, але не чіпайте коріння. Дбайливо помістіть рослина в інший, заздалегідь підготовлений горщик і підсипте землі по краях. Потім в кінці добре полийте.