Як знайти лося.

Лось - одне з великих тварин північних і середніх широт, представник сімейства оленячих. Його вага нерідко сягає від 200 до 500 кг. Щоб знайти лося , досвідчені мисливці знають кілька способів.
Інструкція
1
Уважно огляньте місцевість. Лосі протягом усього року залишають добре помітні і різнорідні сліди. Саме по них можна визначити про його далеких і коротких пересуваннях і про всі зміни сезонної життя тварини. Важкі і гострі копита рослого лося залишають сліди, як по чернотропу, так і в зимовий період на снігу. Крок тваринного довгий. Наступ набагато більше, ніж від копит домашньої корови.
2
Зверніть увагу, що на місцях відпочинку та зимової пасіння лосі залишають великі купи посліду. Вони являють собою великі горішки коричнево-бурого забарвлення. Купки зберігаються довго, тому по ним ви можете визначити місця кочівель лосів і зимових стійбищ.
3
У середині вересня спробуйте знайти лося по стогону. Саме в цей період починається гон тварин мисливцями. Як правило, стогін лосі починають видавати з самим сходом сонця. Під час гону лосі, чи не остерігаючись, ламають рогами гілки дерев і з гучним тріском ходять по лісі. Тому наближаючись до них на відстань менше 1 км, ви з легкістю можете почути тварини. Врахуйте: слух у лосів розвинений дуже добре. Недосвідчених мисливців тварина може легко почути.
4
Приготуйтеся до пошуку лосів заздалегідь. Для цього за годину до світанку прибудьте в передбачуване місце знаходження тварини. Уважно озирніться. Свіжі сліди, поламані кущі будуть служити вірною ознакою присутності лосів. Акуратно просувайтеся по частіше, уважно вслухаючись і пильно вдивляючись у глиб лісу.
5
Якщо ви або ваш товариш вмієте наслідувати голос бика, зрідка подавайте дані звуки. Тварин приваблює можливість присутності суперника. На даний звук лосі йдуть охочіше. Не лякайтеся, якщо перед вами раптово з'явитися тварина.
6
Почувши поблизу ознаки знаходження тварини, причаївшись. Переломити сухий сук дерева. Подайте голос бика і будьте готові кожну секунду до зустрічі з лосем.
Щоб полювання була вдалою, необхідно спочатку підгодувати лося перш, ніж починати діяти. Втім, можливо, ви переслідуєте цілі і хочете просто допомогти тварині пережити сувору зиму.
Інструкція
1
Для початку зверніться в спеціалізований мисливський магазин у вашому місті або знайдіть сайт, що спеціалізується на продажу необхідного приладдя. Так ви можете придбати спеціальні прикормки для лося , а не виготовляти їх самостійно (що не завжди ефективно), Існує кілька видів таких засобів. Наприклад, ви можете купити прикорм, до складу якого входить набір мінеральних солей і вітамінів, необхідних тварині. Або придбати ароматизовану суміш для залучення самок або самців лося .
2
Спосіб їх застосування нескладний - висипати на заздалегідь підготовлену годівницю (вкопані в землю колоду висотою приблизно на рівні морди лося ) або змішати з землею в радіусі одного метра. Складність в іншому: як виявити місця переміщення лосів, щоб ні гроші, ні час не були витрачені даремно?
3
Про це можна запитати місцевих жителів або довідатися в мисливському господарстві, пред'явивши ліцензію на відстріл тваринного і ознайомивши його працівників зі складом придбаного або самостійно виготовленого прикорму (зазвичай це та ж сіль або солоні коренеплоди та сіно).
4
Якщо ж вашою метою є не полювання, а навпаки, збереження поголів'я лосів в умовах суворої зими або запобігання їх міграції, то спочатку зверніться в охотхозяйство. З'ясуйте, звіряючись з єгерської картою, місця проживання популяції і зразкові схеми переміщення лосів. У кожному господарстві є і план обходів, здійснюваних працівниками. Так що спочатку домовтеся про час і дату з конкретним єгерем (не всі з них люблять сторонніх у своїй справі). Далі все те ж саме: встановіть на годівницю куб солі і брикет так, щоб дерев'яний стовп поступово просочувався нею. Покладіть поруч коренеплоди та сіно. Прикорм слід залишати при кожному обході з розрахунку 2 кг на одне тварина, що живе в цих місцях. Сіль - в міру витрати.