Як краще бачити вночі.

Людина звикла покладатися на блага технічного прогресу. Будинки та вулиці освітлені електричними лампочками, тому немає потреби вдивлятися в нічну імлу, щоб розгледіти дорогу. Любителі природи, ті, хто обожнює походи з ночівлею і посиденьки біля вогнища, менш залежні від штучного освітлення і вміють користуватися своїм нічним зором.
Вам знадобиться
  • - ліхтарик з червоними лампочками.
Інструкція
1
Коли людина абсолютно несподівано опиняється в темряві, наприклад, якщо перегорає лампочка або відключають електрику, він якийсь час нічого не бачить. Очам потрібен певний час, щоб адаптуватися і підвищити чутливість до світлових потокам. Повне відновлення в умовах темряви відбувається тільки протягом години, але хвилин через 15 чутливість підвищується до 80%.
2
Але є прийоми, які допомагають цей процес прискорити. Щоб очі швидше адаптувалися до темряви, вмивайтеся холодною водою і покладіть на мову шматок цукру. Зробіть легку зарядку. За ці зв'язки відповідає симпатична нервова система організму людини, коли ви активізуєте її частина, вона прокидається вся. Тобто не сидіть і не вдивляється в пітьму, зробіть щось і швидше почнете бачити нічним зором.
3
Але вам доведеться бути обережними в той момент, коли світло раптово загориться. Для очей, звиклих до темряви, яскраве світло може бути болючим. Опустіть злегка повіки, щоб швидше адаптуватися до темряви.
4
Сітківка ока містить два види фоторецепторів - палички і колбочки. Перший вид більш чутливий до світла і саме він відповідає за нічний зір людини. На сітківці ока палички розташовуються по периметру, а в центрі їх немає. Тому, потрапивши в темряву, користуйтеся периферичним зором. Щоб побачити предмет чіткіше, не дивіться на нього прямо, а поверніть злегка голову в сторону.
5
При ходьбі вночі не дивитеся прямо під ноги, а глядіть вперед. Потренуйтеся і ви зрозумієте, що такий метод просування дуже ефективний.
6
Якщо ви вже довго перебуваєте в темряві, і ваші очі звикли, але вам потрібно розглянути карту, не використовуйте звичайні ліхтарики. Сучасне туристичне спорядження передбачає мобільні джерела світла з червоними діодами. За відсутності такого ліхтаря - закрийте звичайним носовою хусткою.
7
Щоб розвинути і поліпшити нічний зір, користуйтеся штучним освітленням якомога рідше. Удома теж можна поставити світильники з червоними слабкими лампочками, а по яскраво освітлених вулицях ходите в затемнених окулярах.