Як правильно зобразити лайку.

Малювання розважає дітей і дорослих, допомагає проводити дозвілля і відволікає від дум. Тварини - невичерпне джерело натхнення для митця. Лайки - розумні й чарівні собаки, які так і просяться на полотно.
Вам знадобиться
  • - Олівець;
  • - папір;
  • - ластик.
Інструкція
1
Для досягнення більшої точності й збіги з реальним виглядом звіра покладіть перед собою фотографію тварини. Почніть малювати лайку з виділення місця, яке займають її фігура на аркуші паперу, кількома штрихами. За допомогою цих допоміжних ліній потрібно визначити висоту, тобто граничні точки низу і верху малюнка, і ширину, яку займе собака. Ці межі дадуть уявлення про подальший побудові малюнка.
2
Всередині намічених контурів намітьте схематично розташування голови, тулуба, шиї, лап і хвоста відповідно до обраної позою тварини. Починайте з великих деталей, приєднуючи до них дрібні елементи. Відсуньте ескіз подалі і подивіться на нього «свіжим» поглядом - чи немає якихось помилок, які потрібно виправити. В основному це стосується пропорцій тіла собаки і правильності будови.
3
На голові лайки відзначте штрихами і лініями ніс, очі, паща і вуха. Чи не вимальовується поки остаточні варіанти дрібних деталей. Почніть моделювати об'єм за допомогою світлотіні. Найсвітліші виступаючі ділянки будуть зовсім незаймані, а темні заповнюйте щільною штрихуванням.
4
Як і всі малюнки, зображення лайки потрібно будувати від цілого до часткового. Не відволікайтеся на дрібні подробиці, які розвалять образ на мішанину розрізнених елементів.
5
Продовжуйте опрацьовувати фігуру в цілому світлотінню: додавайте тони і півтони, звіряючись з фотографією або іншим малюнком. Не забудьте про тінь, яку відкидає собака. При всьому цьому відбивайте характерні особливості тварини. Особлива будова лайки, її стати, виразні очі, пухнаста шерсть, хвіст калачиком - все повинно з'явитися на малюнку.
6
Тепер вимальовується деталі, гармонійно поєднуючи їх в єдиний образ, адже ви уточнили і поправили всі пропорції. На даному етапі складно помилитися, якщо ви проробили гарну попередню роботу. Періть обережно зайві лінії.
7
Якщо собака має плями на шерсті, виділіть їх на зображенні.