Як включити пам'ятник в ЮНЕСКО.

Приватна особа за власним бажанням не може включити пам'ятник архітектури або природи в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, цей процес може почати тільки держава. Але вплинути на процедуру включення об'єкта в попередні списки для подальшого розгляду може практично кожен.
Інструкція
1
Майте на увазі, що в список ЮНЕСКО можуть бути включені об'єкти тільки тих країн, які підписали Конвенцію про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини. Російська Федерація входить в їх число.
2
Переконайтеся, що обраний пам'ятник відповідає критеріям, за якими ЮНЕСКО привласнює статус об'єкта Всесвітньої спадщини. Вони детально викладені в Інформаційному збірнику Центру Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Критерії досить жорсткі і сформульовані витіювато, але, в кожному разі, номінується об'єкт повинен бути унікальним, «являтися шедевром творчого генія людини», ілюструвати важливий етап в історії людства.
3
Підготуйте досьє номінується об'єкта. Обґрунтуйте відповідність пам'ятник а критеріям присвоєння статусу об'єкта Всесвітньої спадщини. Зробіть якісні фотографії, напишіть історичну довідку.
4
Надайте досьє номінується об'єкта до Комісії Російської Федерації у справах ЮНЕСКО, контактну інформацію можна знайти на офіційному сайті організації. На підставі заявки об'єкт буде включено до Попереднього списку об'єктів, що підлягають занесенню до переліку Всесвітньої спадщини, її готують на рівні держави в цілому. ЮНЕСКО не розглядає об'єкти, не перераховані у Попередньому списку.
5
Після відправлення Попереднього списку в ЮНЕСКО буде призначена незалежна експертиза. Вона проводиться Міжнародною радою з охорони пам'ятник ов і визначних місць та Світовим Союзом з охорони природи. При необхідності до експертизи підключається Міжнародний дослідницький центр по збереженню і реставрації культурних цінностей.
6
На підставі експертної оцінки Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО приймає рішення по включенню об'єкта в список. Робиться це один раз на рік. Комітет може запросити додаткову інформацію про об'єкт і відкласти розгляд питання на рік.
У 1791 році 23 серпня сталося найбільше повстання рабів на острові Сан-Домінго, сучасному Гаїті, який в той час був французькою колонією. Це подія, що поклала початок викорінення рабства, на 150 сесії виконавчої ради ЮНЕСКО було запропоновано відзначати щорічно. Дата початку повстання стала Міжнародним днем пам'яті жертв работоргівлі та її ліквідації.
Здавалося б, навіщо згадувати про ті часи, коли рабство і работоргівля процвітали в багатьох країнах світу? Але воно і по сьогоднішній день не ліквідоване на планеті, приймаючи найрізноманітніші форми. Це явище як і раніше зустрічається як в країнах третього світу, так і в тих, які відносяться до розвинених. ЮНЕСКО навіть ввела таке поняття, як «нова работоргівля», жертвами якої найчастіше стають жінки і діти, які частіше за інших соціальних груп піддаються насильству і експлуатаціі.Ежегодно ця дата стає приводом для аналізу існуючого становища і доповіді голови Організації ООН з освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), присвяченому цьому питанню. Доповідь незмінно закінчується закликом до всіх станам захистити своїх громадян від появ расизму і насильницького праці. Члени виконавчої ради ЮНЕСКО в цей день закликають згадати про всіх жертв работоргівлі і про тих, хто ціною власного життя боровся з ней.Отмечают цю дату в багатьох країнах світу. Проходить Міжнародний день пам'яті жертв работоргівлі та її ліквідації і на острові Горі, біля берегів ще одній колишній французькій колонії - Сенегалу. Цей острів якихось три сотні років тому був центром транзиту рабів з Африки до Сполучених Штатів Америки. Він був найбільшим ринком, де йшла торгівля живим товаром. Щорічно тут 23 серпня тривають церемонію, присвячену пам'яті жертв цього ганебного явленія.В початку цього століття в штаті Огайо, США, колишнім центром рабовласницького Півдня, було відкрито музей історії рабства. Музей функціонує цілий рік, але в кінці серпня його працівники влаштовують нові виставки та пересувні експозиції, що розповідають про цю сторінку історії США - країни, яка сьогодні відносить себе до самих демократічним.Все міжнародне співтовариство в цей день згадує не тільки славні віхи боротьби рабів за свої права і людську гідність. Воно також віддає данину поваги тим прогресивним людям в розвинених країнах, які спільно або поодинці протестували проти цього ганебного явища, домагаючись його ліквідації.