Як визначити спеціальність.

Вибір професії - це відповідальне заняття. Часом люди витрачають все життя на пошук свого шляху. Щоб не втратити дорогоцінні роки, слід визначитися з вибором спеціальності якомога раніше.
Вам знадобиться
  • - тест на профорієнтацію.
Інструкція
1
Якщо ви ставитеся до тих щасливчиків, які з дитинства твердо знають, ким вони хочуть стати, вам пощастило. Напевно ви вже знаєте, які спеціальності існують на вибраному вами факультеті, і які дисципліни вам належить здавати. Відчуваєте, що впораєтеся - сміливо йдіть вперед до своєї мрії.
2
Якщо у вас ніколи не було чітких планів на вашу доросле життя, вирішите, що для вас в житті приоритетнее. Можливо, вам хотілося б займатися виключно тим, що приносить вам задоволення, або ж головним для вас є матеріальний достаток. Залежно від цього і слід обирати майбутню спеціальність .
3
Напевно у вас в школі є улюблені предмети. Чому б вам не вибрати професію, діяльність в якій буде пов'язана з ними. Якщо вам подобається писати твори - йдіть на журналістику. Віддаєте перевагу природничі науки - медичні університети, а також біологічні та хімічні факультети чекають вас. Найкраще у вас йдуть точні науки? Математичний факультет буде радий бачити вас серед своїх студентів. Любителі історії, географії, фізики можуть надійти на однойменні факультети.
4
Шкільні психологи зазвичай самі приходять в клас і проводять тести на профорієнтацію: за результатами ваших відповідей на спеціальний перелік питань вам говорять кілька професій, найбільш придатних вам. Ви також можете самостійно попросити психолога дати вам такий тест або пройти його в інтернеті.
5
Вивчіть, які професії найбільш затребувані у вашому регіоні або місті, куди ви хотіли б виїхати. Приміром, в останні роки спостерігається надлишок випускників економічного факультету, зате фахівця в газовій і нафтохімічній промисловості із задоволенням візьмуть на роботу багато підприємств, що займаються видобутком і переробкою палива.
6
У багатьох молодих людей розуміння, чому вони хочуть присвятити своє життя, часто приходить на другому-третьому курсі. Пам'ятайте, що перед тим, як забирати документи, ви повинні зрозуміти, куди ви підете потім. Можливо, вам не потрібно заново вступати до іншого вищого навчального закладу, а достатньо лише перевестися на суміжну спеціальність .
Ринок праці весь час змінює свої правила. Якісь професії стають більш затребувані, якісь - менш, а деякі й зовсім витісняються з життя суспільства. Тим, хто найближчим часом планують вступати в будь-яке спеціалізований навчальний заклад, варто знати про основні тенденції. Адже деякі спеціальності залишаються актуальними тривалий час.
Інструкція
1
Високим попитом користуються кваліфіковані робітники. Це токарі, зварювальники, електромонтажники і фахівці з різних видів ремонту. Вже кілька років такі спеціальності не втрачають своїх позицій.
2
Ринок праці завжди потребує кваліфікованого медичному персоналі. Наприклад, гостра необхідність, в даний момент, в стоматологів. Отримують вони набагато більше медиків інших спеціальностей. І цінуються дуже високо. Адже без них неможливо довести свій образ до ідеалу.
3
Гостра потреба в 2014 році в інженерах, причому як у виробництві, так і в будівництві. Ця професія як була актуальною багато років, так і за прогнозами аналітиків, залишиться такою. Для роботи в цій галузі потрібно отримати вищу технічну освіту. Їх основними обов'язками є управління технічними системами, проектування та організація виробництва, впровадження у виробництво технічних нововведень.
4
Досить затребувані програмісти. В їх роботу входить знання методів і принципів програмування, складання алгоритмів, написання власних програм та їх налагодження, тестування інших програм і в разі необхідності, усунення неполадок. Інтерес за останні кілька років до цієї спеціальності не слабшає, вони все також знаходяться в дефіциті і все також затребувані.
5
Одну з позицій затребуваних спеціальностей займають топ-менеджери. Це менеджери з розвитку, з продажу, комерційні директори, генеральні директори і директори великих холдингів. Такий персонал досить затребуваний і високооплачуваний. Велика частина доходів є бонуси.
6
Одна з актуальних професій в 2014 році - це особистий водій. Здається, що водити машину вміє чи не кожен. Однак знайти людину, яка добре знає свою справу і має достатній досвід, буває нелегко.
Зверніть увагу
Вибираючи майбутню професію, варто проаналізувати який графік роботи підійде особисто вам. Так, наприклад, люди робочих спеціальностей мають звичайний нормований робочий день. А у більшості топ-менеджерів, робочий день дуже часто може бути ненормованим.
Корисна порада
Збираючись вступати цього року до навчального закладу, варто враховувати не тільки список затребуваних професій. По закінченню навчання, все може докорінно змінитися. Тому, варто враховувати особисті уподобання, те, до чого тягне і чим цікаво займатися. І можливо, варто дізнатися думку аналітиків про те, які професії будуть затребувані через кілька років.