Як вивести шрам. Як замаскувати глибокий шрам.

Шрами і рубці здатні спотворити тіло, якщо вони знаходяться на видному місці, яка не прикрити одягом. Позбутися від дефектів шкіри можна як за допомогою сучасних методів, так і народних засобів.
Інструкція
1
Зверніться до косметолога, щоб вам підібрали оптимальний варіант позбавлення від шраму. В принципі, можете відвідати і просто хірурга. Перевагу віддайте клінікам з хорошою репутацією, в яких працюють фахівці з великим стажем.
2
Якщо у вас не дуже щільний рубець, вам можуть призначити мікродермообразія. Подібну процедуру вам проведуть в будь-якому косметологічному кабінеті. Іноді застосовують і хімічний пілінг. Почервоніння на шкірі буде триматися пару днів, після чого пройде. Ви помітите позитивний результат через кілька сеансів.
3
У деяких випадках призначають випалювання шраму лазером. Але якщо рубець великий і щільний, ефекту може і не бути. Але лікар здатний оцінити стан шкіри і безпомилково підібрати спосіб позбавлення від дефекту.
4
Лазерне шліфування шкіри з додаванням хімічного препарату також допомагає позбутися від шраму. Але в такій комбінації лазер впливає дещо інакше - він лише підсилює вплив засобу, який було попередньо нанесено на шкіру.
5
Хірургічне висічення шраму - найефективніший спосіб позбутися від рубця, але використовується вкрай рідко. Вам поставлять знеболюючий препарат, після цього приберуть щільний ділянку шкіри і зроблять невеликий шов. Потім вам потрібно буде правильно доглядати за пошкодженим місцем, щоб уникнути подальшого появи шраму.
6
Є і різні креми, які при тривалому застосуванні допомагають позбутися від шраму. Вони володіють розсмоктуючим ефектом, знижують щільність тканини і прискорюють регенерацію. Але використовувати їх можна тільки за призначенням хірурга або косметолога. Деякі рубці, наприклад, колоїдні лікувати таким чином можна.
7
Народне лікування слід практикувати тільки після консультації з лікарем. Різних рецептів багато, але вони далеко не завжди допомагають позбутися рубця. Зверніться до лікарні і уточніть це у фахівця.