Як облицювати стіну.

Стіни - найпомітніша частина приміщення, тому їх оформлення приділяється велика увага. Облицювання захищає зовнішні стіни будівлі і надає виразність внутрішнім приміщенням. Щоб ця обробка стала прикрасою інтер'єру, слід розглянути різноманітні матеріали та особливості роботи з ними.
Вам знадобиться
 • - облицювальний матеріал;
 • - цемент;
 • - пісок;
 • - антикорозійні засоби;
 • - антисептичні засоби;
 • - полівінілацетатна дисперсія;
 • - мастика;
 • - розчинник;
 • - ганчірки, дрантя;
 • - кисть;
 • - рівень;
 • - схил;
 • - зубчастий шпатель.
Інструкція
1
Оберіть матеріалОбліцовочние роботи проводяться на зовнішніх і внутрішніх стінах будівлі. Якщо ви маєте намір додати індивідуальність внутрішньому інтер'єру житла, підберіть для обробки приміщень підходящий матеріал. Це може бути природний або штучний камінь, пластикові панелі, керамічна плитка. Наприклад, для облицювання ванної кімнати, санвузли або кухні знайдіть матеріал, який поліпшує санітарно-гігієнічні характеристики приміщення. Для цього підійде керамічна плитка, колір і якість якої можна підібрати на будь-який смак. Зупиніть свою увагу на тематичному панно або мозаїці для ванної кімнати - це прикрасить приміщення, навіть якщо ви облицюєте тільки одну стіну .
2
Підготуйте поверхні до облицювання Просушите стіни і підготуйте їх до обробки. Спосіб обробки поверхні залежить від матеріалу, який належить облицьовувати. Наприклад, металеві елементи каркасів покрийте антикорозійним складом, а дерев'яні - обробіть антисептичним і вогнезахисним розчином.
3
Проведіть облицювання за допомогою цементно-піщаного раствораВиполняйте обробку стін після всіх будівельних і монтажних робіт. Закладіть нерівності і тріщини на цегляних і бетонних поверхнях і за допомогою схилу перевірте їх вертикальність. Використовуючи рівень і висок, відзначте горизонтальні і вертикальні лінії перших нижніх рядів. Починайте облицювання від середини до країв, зволожуючи стіни для кращого зчеплення. Плитки кожного наступного ряду укладайте в тому ж порядку, що і перший ряд. Щоб облицювання була рівною, перевіряйте якість укладання кожного ряду, коригуючи її товщиною розчину. Коли шви просохнуть, видаліть зі стін засохлі брудні сліди.
4
Наклейте плитку на мастікуІспользованіе мастики передбачає ретельне вирівнювання стін. Після цього накладіть ґрунтовку, використовуючи водний розчин полівінілацетатної дисперсії. Нанесіть склеювальний склад шаром 1-3 мм і прикладіть, щільно притираючи до стіни. Якщо ви використовуєте в роботі скляні плитки, посипте мастику великим чистим піском - він додасть велику шорсткість матеріалу. Облицювання проводите послідовними рядами знизу вгору, не забуваючи перевіряти якість укладання. Надлишки мастики своєчасно видаляйте ганчіркою, змоченою в розчиннику. Висохлі шви через 1-2 доби заповніть декоративної мастикою в тон основного кольору і очистіть стіни від бруду.
5
Проведіть облицювання природним каменем Якщо ви використовуєте для обробки матеріал з черепашнику, туфу, вапняку або інших м'яких порід, використовуйте для їх фіксації тільки цементно-піщаний розчин. До того ж, плити завтовшки більше 10 мм слід додатково закріпити на стіні металевими скобами і кляммерами. Починайте облицювання від кутів і прорізів, размечая плити так, щоб йшло правильне чергування вертикальних швов.Устанавлівайте кожен ряд плит тільки після повного затвердіння розчину у попереднього ряду.
Зверніть увагу
При просушування стін не використовуйте тепло від відкритого вогню від жаровень і печей-времянок. Для цього скористайтеся системою вентиляції і тимчасового опалення - калорифером.
Корисна порада
Проводьте роботи з оздоблення стін при температурі повітря не нижче + 10 градусів і відносній вологості повітря не більше 70%.
Облицьована поверхню надає інтер'єру архітектурну виразність, покращуючи санітарно-гігієнічні характеристики приміщення і захищає стіни від зовнішніх впливів.
Вам знадобиться
 • - сухий клей для плитки;
 • - вода;
 • - плитка;
 • - зубчастий шпатель;
 • - напрямні;
 • - пластикові хрестики;
 • - кут пластиковий;
 • - затирка для швів.
Інструкція
1
Облицювання поверхні керамічними глазурованими плитками виконується згідно з раніше розробленим дизайн-проектом. Плитку на стінах можна розташовувати у розбіг зі зміщенням вертикальних швів в кожному горизонтальному ряду. Можливо розташування шов в шов у вигляді прямокутної (квадратної) сітки, яку утворюють горизонтальні і вертикальні шви. Плитку на стіні можна розташовувати і по діагоналі під кутом 45 градусів відносно статі.
2
До початку робіт з укладання плитки поверхню очистіть від пилу і бруду, видаліть жирні і масляні плями. Добре вбирають і гладкі поверхні основи обробіть грунтовкою.
3
Проведіть розмітку поверхні стіни з установкою опорних маяків (це можуть бути дерев'яні рівні рейки або алюмінієві направляючі). Направляючі встановлюються внизу стіни. Перша напрямна повинна встановлюватися горизонтально, друга - вертикально. Ці напрямні між собою обов'язково повинні утворити прямий кут. Вертикальність і горизонтальність напрямних при установці перевіряйте будівельним рівнем.
4
Приготування клею (розчину) проводите згідно інструкції на упаковці, дотримуючись пропорції. Щоб клей вийшов без грудочок і легко розмішують, додайте у воду суху суміш клею, а не навпаки. Суміш сипте невеликими порціями, безперервно помішуючи воду. Для розмішування клею можна взяти будівельний електричний міксер. Клей для плитки не повинен стікати і не повинен бути сухим.
5
Існують два способи укладання плитки. При укладанні першим способом клей шпателем нанесіть на поверхню стіни в районі встановлених напрямних. За допомогою зубчастого шпателя розрівняйте його. На стіні залишаться борозни клею однакових розмірів. Візьміть плитку і встановіть її на ділянку з клеєм в кут, утворений напрямними. Притисніть плитку до стіни.
6
Другий спосіб полягає в нанесенні клею на плитку. Вирівняйте клей, нанесений на плитку, зубчастим шпателем. Прикріпіть плитку до стіни. Потім поступово укладіть горизонтальні і вертикальні ряди плитки. Для того, щоб шви між плитками вийшли однаковими, скористайтеся спеціальними пластиковими хрестиками. Для захисту внутрішніх і зовнішніх кутів від відколів встановіть спеціальні пластикові куточки.
7
Через 24 години після укладання плитки, коли затвердіє клей, приступайте до затірки швів. Затирка швів виробляється спеціальною шпаклівкою за допомогою гумового шпателя. Після затирання швів надлишки шпаклівки приберіть за допомогою вологої ганчірки.
Корисна порада
Для отримання хорошої якості завжди користуйтеся пластиковими хрестиками і будівельним уровнем.Для кращого зчеплення плитки з клеєм плитку можна заздалегідь замочити у воді на невеликий проміжок часу.