Як відіпрати рушники. прання брудних рушників.

На кухонних рушниках найчастіше з'являються стійкі забруднення. Відіпрати їх на низькій температурі практично неможливо. Щоб повернути колишній колір рушникам, потрібно скористатися спеціальними засобами.
Вам знадобиться
  • - порошок;
  • - відбілювач;
  • - плямовивідник;
  • - перекис водню;
  • - сода.
Інструкція
1
Білі рушники можна прокип'ятити. Якщо на них великі і стійкі плями, попередньо замочіть вироби в трохи теплій воді з додаванням засобу для виведення плям. Через кілька годин прокип'ятіть їх, додавши у воду порошок і кисневий відбілювач. Ретельно прополощіть рушники, просушіть і пропрасуйте.
2
Додайте в теплу воду перекис водню (2 столові ложки на літр). У розчині замочіть рушники на 5-8 годин, можете залишити і на ніч. З ранку обов'язково виперіть. Тримати матеріал в такому розчині занадто довго не можна, тканина може почати псуватися.
3
Нанесіть миючий засіб для посуду на плями. Залиште на добу, а потім просто виперіть. Зазвичай після попередньої обробки повністю видаляються забруднення на жировій основі.
4
Махрові рушники кип'ятити не можна, тому просто замочіть їх у міцному розчині порошку (доза миючого повинна бути в 2 рази вище, ніж рекомендовано). Залиште на ніч, а з ранку виперіть в машинці. Від плям та інших забруднень не залишиться й сліду, якщо, звичайно, ви використовували якісний порошок, бажано з оптичним відбілювачем.
5
Додавайте при кожному пранні відбілювач для світлих рушників або плямовивідник для кольорових. А якщо вода жорстка, то і столову ложку соди, щоб підсилити дію миючих речовин. Навіть якщо на виробах є невеликі забруднення, вони поступово зникнуть.
6
Якщо у вас брудна вода, яка при нагріванні жовтіє, попередньо фільтруйте її. Тільки після цього періть світлі рушники. Робити це доведеться вручну. В іншому випадку на тканини буде осідати наліт, який погано видаляється звичайним порошком.
7
Здайте рушники в хімчистку, якщо у вас не вийшло відіпрати їх в домашніх умовах. Фахівці використовують професійні засоби, які допомагають видалити навіть найстійкіші забруднення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4B9q0Oxp2YE
Зверніть увагу
Не використовуйте відбілювач з хлором для прання білих рушників. З часом матеріал стане жовтуватим, та й волокна тканини ушкодяться.