Як відкрити потрібний порт.

Комп'ютер має понад 65 тисяч портів . Порт відкривається тільки в тому випадку, якщо його використовує якась програма. Номер порту вибирається ОС або запущеним додатком. У деяких випадках у користувача може виникнути необхідність відкрити конкретний порт.
Інструкція
1
Порт потрібен програмі для зв'язку з мережею. Деякі програми працюють зі стандартними портами, іншим операційна система виділяє будь-який вільний. При використанні стандартних портів вони жорстко прописуються в конфігурації програми. Тому для того, щоб відкрити конкретний порт, його треба вказати в налаштуваннях тієї програми, яка повинна з ним працювати.
2
Не слід плутати відкриття порту на комп'ютері і дозвіл брандмауера на те, щоб той чи інший порт був відкритий для підключення. У першому випадку мова йде про реальний відкритті порту - тобто його починає використовувати якась програма. У другому порт може бути закритий (тобто його ніяка програма не використовує), але при спробі його відкриття брандмауер не блокуватиме з'єднання.
3
Ви можете подивитися список відкритих на вашому комп'ютері портів , це може бути корисно при підозрі на зараження системи троянськими програмами. Клікніть на командний рядок: «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні» - «Командний рядок». З'явиться чорне вікно консолі, це і є командний рядок. Введіть команду netstat -aon і натисніть Enter.
4
У списку, в колонці «Локальний адреса» ви побачите список відкритих на вашому комп'ютері портів . У колонці «Зовнішній адреса» вказані адреси та порти на віддалених комп'ютерах. Колонка «Стан» показує статус з'єднання. Остання графа - PID - покаже вам ідентифікатори процесів. Вони корисні в тому випадку, якщо ви хочете дізнатися, яка програма відкриває той чи інший порт.
5
Наберіть в тому ж вікні команду tasklist і знову натисніть Enter. З'явиться список запущених в системі процесів. У другому стовпці, відразу за ім'ям процесів, знаходяться їхні ідентифікатори, за якими ви без зусиль знайдете програму, яка відкрила Вас порт.
6
Якщо вам треба відкрити порт в штатному брандмауері Windows, то це теж можна зробити через командний рядок. Наприклад, щоб відкрити порт 34567, наберіть в консолі команду: netsh firewall add portopening TCP 34567 system і натисніть Enter. Щоб знову його закрити, слід ввести команду: netsh firewall delete portopening TCP 34567. Ви можете подивитися в консолі і налаштування брандмауера Windows, ввівши команду: netsh firewall show config.