Як не шукав підтримки.

Навіть впевненому в собі людині час від часу потрібні підтримка і підбадьорення близьких людей, щоб він міг переконатися у власній значущості і продовжив шлях до мети з новими силами. Але що, якщо підтримка стає своєрідною страховкою, без якої людина не робить і кроку?
Інструкція
1
У більшості людей є друзі або рідні, до яких вони можуть звернутися в скрутну хвилину по допомогу. Якщо робити це занадто часто, то людина починає все частіше використовувати їх для вирішення проблем або з метою отримання ради, стаючи все більш нерішучим і закомплексованим. А якщо прийняте рішення виявиться провальним, зручно звинуватити в цьому інших, а не себе. Перед тим як звернутися за порадою, спробуйте самостійно обміркувати і зважити можливі варіанти ваших подальших дій і визначити, до якого з них ви більше схиляєтеся.
2
Навчіться говорити тверде «так» чи «ні», навіть якщо перед вами стоїть не надто значимий вибір. Наприклад, купуючи подарунок дружині або коханої, підбираючи галстук «під колір очей» і т.д. Замінюйте фрази, які звучать з ноткою невпевненості, на більш рішучі: замість «якщо вийде, то ...» говорите «буде зроблено». Забудьте слова «не знаю», «не впевнений», «мені здається», інакше вони провокуватимуть ваші страхи.
3
Для формування внутрішнього стержня займіться фізичними вправами. Самостійно (без порад і схвалень) виберіть той вид спорту, яким хочете зайнятися. Тренування не повинні бути тягарем, навпаки, вони повинні стати вашим стимулом. Якщо ви виберете, скажімо, біг на витривалість, то швидко навчитеся розраховувати на власні сили, щоб подолати черговий рубіж і дістатися до фінішу.
4
Допомагайте іншим людям. Проявляйте турботу і увагу близьким. Це допоможе стати більш самостійним, адже в даному випадку опорою стаєте саме ви. Так чи інакше, вам доведеться проявляти рішучі дії, щоб допомога була реальною. Коли ви будете бачити результати своїх зусиль, то відчуєте власну значущість, а це відчуття сподвигнет вас на подальше самовдосконалення.
Корисна порада
Не опускайте руки після першої ж невдачі. Доля посилає вам трудність, щоб перевірити вашу готовність до самостійності. Якщо ви знайдете в собі сили подолати її без стороннього ради або підтримки, значить, ви пройшли іспит на міцність.