Як відіпрати сік. відіпрати пляму ягід.

Проблема плям від ягід, фруктів і соків знайома багатьом, один невірний рух - і новеньку блузку можна викидати. Особливо нелегко відіпрати сік або пляма від ягід темного кольору - червоного винограду, граната, чорної смородини і шовковиці, втім, навіть яблучний сік може залишити «незгладимий» слід на одязі.
Вам знадобиться
  • - окріп;
  • - гліцерин;
  • - горілка;
  • - лимон;
  • - плямовивідники Vanish, «Д- р Бекман »,« Фрау Шмідт »;
  • - господарське мило;
  • - відбілювач БОС;
  • - мило« Антіпятін ».
Інструкція
1
Якщо на одязі малюка або вашої з'явилося свіжа пляма від соку темно-червоного кольору, не варто панікувати - спробуйте старий "бабусин" спосіб. Закип'ятіть звичайну воду в чайнику, натягніть забруднену частину одягу над каструлькою і полийте пляма крутим окропом. Прямо на ваших очах пляма стане світлим і зникне.
2
Застаріле темна пляма від фруктового соку попередньо натріть господарським милом і дайте полежати 10 хвилин. Потім полийте пляма окропом і залиште його ще хвилин на 30. Після цього поперіть річ в машинці. Багато плями "фруктово-ягідного" походження зникають після такого впливу.
3
Спробуйте відіпрати пляму від соку на білій тканині, яке ви виявили не відразу, за допомогою відбілювача БОС або плямовивідника Vanish. Налийте відбілювач на пляму і замочіть виріб на ніч в теплій воді, в якій розчинений пральний порошок з додаванням того ж відбілювача. Якщо пляма ще буде помітно з ранку, потріть його зрізом лимона і відправляйте в прання.
4
Російські виробники пропонують покупцям мило «Антіпятін», до складу якого входить яловича жовч. Потріть пляма від ягід або соку цим милом і залиште на півгодини. Потім простягає річ в машинці при температурі 60 градусів.
5
Австрійська фірма «Фрау Шмідт» пропонує цілу колекцію плямовивідників для білих і кольорових тканин. Вони випускаються як у вигляді порошку, так і у вигляді звичайного і рідкого мила, піни.
6
Ефективно видаляє плями від соку плямовивідник «Д-р Бекман. Вино-Фрукти ». Пляма попередньо змочіть водою, підставте під нього блюдце і засипте порошком плямовивідника. На порошок зверху налийте трохи води і розітріть отриману кашку по площі плями. Не давайте засобу висохнути. Зачекайте годину і видаліть зайвий плямовивідник, вологою серветкою промокніть пляма.
7
Хіміки радять видаляти плями від фруктів і соків складом з гліцерину і горілки, змішаних в рівних частинах. Плями, які встигли застареть, потримайте над каструлею з киплячою водою і протріть потім лимонним соком, розбавивши його горілкою або денатуратом в співвідношенні 1: 1. Можна протерти пляму і ватним тампоном, змоченим в нашатирному спирті.
8
Тканина-джерсі, забруднений фруктовим соком, відіпрати, попередньо натер її кашкоподібної масою, яку замісіть з прального порошку з водою. Спробуйте відтерти сліди від соку сумішшю рівних частин бензину та аптечного гліцерину. Іноді для видалення плям використовують підігрітий спирт або горілку. Для кольорових виробів скористайтеся сумішшю гліцерину з яєчним жовтком, натріть нею тканину поверх плями і, почекавши 2-3 години, промийте його теплою водою.
Зверніть увагу
Перед застосуванням плямовивідників ознайомтеся з інструкцією і використовуйте їх тільки для тих типів тканин, для яких воно призначені.