Як визначити роботу струму.

Робота струму вчиняється електричним полем, що переміщує заряди по провіднику, і є мірою енергії. Електроенергія широко застосовується в побуті, оскільки вона легко переходить в інші види енергії: світлову, хімічну, механічну і т.д. Щоб визначити роботу струму , потрібно знати його силу і напругу.
Інструкція
1
Електрика в чому спростило життя людини, зробивши її більш зручною і цікавою. Тепер досить клацнути вимикачем і тут же запалиться світло, запрацює пральна машина, загориться монітор комп'ютера або екран телевізора і т.д. Для цього в кожній квартирі прокладаються електричні мережі, напруга в яких підтримують джерела струму .
2
Джерело створює і підтримує електричне поле, змушуючи рухатися по ньому електричний заряд. Робота, яка при цьому здійснюється, дорівнює добутку величини заряду на напругу: A = q • U, де A - робота струму , q - електричний заряд, U - напруга в Вт
3
Можна визначити роботу струму пропорційно його силі. Отже, заряд проходить ділянку ланцюга за деякий проміжок часу, рівний t. Можна знайти його величину, обчисливши твір сили струму на цей параметр: q = I • t.
4
Підставте отриманий вираз в основну формулу: A = U • I • t.
5
Одиницею виміру роботи струму в системі СІ є 1 Джоуль, по імені британського фізика, який вивів зв'язок теплової енергії з механічною роботою. 1 Джоуль еквівалентний одиниці енергії, створюваної в стаціонарному електричному полі силою струму в 1 Ампер, напругою 1 Вт за 1 секунду часу.
6
Існує також так звана позасистемна одиниця роботи струму , яка виражається в кВт • год (кіловат • год). Саме вона використовується при розрахунку електроенергії в побутових і службових приміщеннях і вказується в документах на оплату комунальних послуг. 1 кВт • год дорівнює 3600000 джоулів або 3600 кДж.
7
Електроенергія є роботою сили струму , яка вчиняється за певний часовий інтервал і витрачається побутовими приладами. Щоб вони споживали мінімальне її кількість і, отже, економили бюджет, необхідно при покупці звернути увагу на іншу характеристику струму - потужність. Ця величина дорівнює роботі струму , яку здійснюють в одиницю часу.