Як записувати ноти. Як навчиться читати ноти.

усне мовлення на будь-якій мові можна перевести в письмову. Аналогічно музика має свій письмовий мова - нотну грамоту. Щоб навчитися записувати ноти , необхідно потренуватися точно так само, як ви вчилися писати букви і слова в першому класі.
Інструкція
1
Прочитайте підручник з теорії музики. Якщо він здається складним, знайдіть щось простіше. Цілком підійде "Нотна абетка" або "Нотна грамота". Ви повинні прочитати одразу весь матеріал, від корки до корки. Мета такого читання - не запам'ятати все прочитане, а просто познайомитися з деякими основними поняттями, відчути "на смак", що таке нотна грамота. Це як підійти перший раз до моря і помацати воду ногою. Глибини води ще невідомій, але якесь відчуття вже з'являється. Так само і з нотами.
2
Купіть хорошу нотний зошит. Ставтеся до неї, як до прописи, якою користувалися в першому класі школи. Пам'ятайте, там були спеціальні зошити, в яких зручно було писати букви. Нотний зошит повинна бути красивою, з акуратними лінійками, з приємними на дотик сторінками. Щоб вам подобався процес навчання.
3
Знайдіть нотний збірник. Якщо ви плануєте вчитися грати на фортепіано, знайдіть збірник етюдів та п'єс для початківців піаністів. Якщо ж вам цікавий інший інструмент, знайдіть в музичному відділі книгарні ноти для цього інструменту.
4
Перепишіть частина збірки в нотний зошит. Тут все просто - дивіться і копіюйте в зошит все, що бачите. Так ви і навчитеся записувати ноти . Різні невідомі значки стануть зрозумілими. Заодно по ходу справи перечитуйте теорію музики.
Зверніть увагу
Перш ніж переписувати цілий твір, потренируйтесь писати в нотного зошита окремі музичні знаки. Малюйте гуртки, палички, точки, - точно так само, як вчилися писати букви. Шукайте окремі елементи в збірнику і тренуйтеся в їх написанні.
Корисна порада
Вам не треба переписувати в нотний зошит весь збірник з нотами. Просто почніть з коротких музичних творів, а там самі відчуєте, що вже все зрозуміло.