Як обміняти речі. магазин де можна обміняти свої речі на нові.

Якщо куплена річ, після того як ви принесли її додому, категорично вам не підходить, ви маєте право поміняти її в рамках чинного закону. До речі, повернути і обміняти річ можна, навіть якщо ви купили її в інтернет-магазині. Там можуть виникнути тільки питання з оплатою роботи кур'єра. Але це окремий випадок, який кожен магазин вирішує по-своєму.
Вам знадобиться
  • - товарний або касовий чек;
  • - паспорт.
Інструкція
1
Якщо придбана в магазині річ (непродовольчий товар) з яких-небудь причин вам не підійшла, здайте її назад в магазин. На вашому боці Федеральний Закон про права споживача №212, де, відповідно до статті 25, ви можете обміняти товар належної якості. Для цього вам необхідно звернутися в магазин протягом двох тижнів з дня придбання товару. Сама річ при цьому повинна бути товарного вигляду: збережені бирки і ярлики, упаковка, повинні бути відсутніми сліди користування даною річчю. Збережіть і чек, а якщо він загублений, візьміть з собою когось, хто може підтвердити факт покупки.
2
Якщо до повертає товар у продавця немає претензій, вам повернуть вартість речі . Якщо ви хочете поміняти річ на аналогічну за вартістю, наприклад, іншого розміру або кольору, вам все одно доведеться спочатку зробити повернення товару. А потім вже заново оформити покупку. Тільки не забудьте паспорт, без якого повернути товар неможливо.
3
Але Закон охороняє права не тільки покупця, але і продавця. Повернути і обміняти можна далеко не кожну річ. Наприклад, після покупки автомобіля, побутової техніки, меблів, технічно складних товарів повернути їх в магазин дуже складно. На них поширюється гарантій термін, в який ви можете звернутися за безкоштовним ремонтом. Не можна обміняти і повернути лікарські засоби, предмети особистої гігієни, парфюмерію і косметику, нижня білизна, шкарпетки і колготки. Якщо у вас є вагомі підстави вважати, що вам спочатку продали несправну техніку, ви можете замовити незалежну експертизу. Якщо її висновки співпадуть з вашими, продавець буде зобов'язаний прийняти товар назад, повернути вам гроші, в тому числі і за оплату послуг експертів.
4
Якщо ж ви хочете поміняти річ в хорошому стані після використання на будь-якої аналогічний товар або щось інше, скористайтеся ресурсами, де продають і змінюють речі нові і вживані. Наприклад, від дитини залишилася коляска, продавати яку немає сенсу - вона недорога, зате можна поміняти, наприклад, на упаковку нових підгузників. Там же можна обмінятися речами новими, які неможливо здати в магазин, але можна поміняти на аналогічний товар, відповідного розміру, кольору та ін.