Як визначити орендну плату.

При передачі муніципального майна в оренду розрахунок оплати проводиться з урахуванням площі житла або земельної ділянки, базового, зонального і поправочного коефіцієнта, що застосовується в регіонах. При визначенні оплати за приватне майно сума встановлюється за згодою сторін.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - регіональні нормативні акти;
  • - договір оренди.
Інструкція
1
Розрахунок орендної плати за передане муніципальне майно проводиться з урахуванням Житлового і Земельного кодексу РФ. Загальна формула для всіх регіонів визначається виходячи із суми оренди рівній площі землі або житла, помноженої на поправочний, зональний коефіцієнт і базову ставку, яка застосовується до певного виду майна.
2
Все коефіцієнти застосовуйте відповідно до регіональних законами. У кожному регіоні коефіцієнти можуть істотно відрізнятися, тому калькуляція може виглядати по-різному.
3
Якщо у вашому регіоні базова ставка дорівнює 5, поправочний коефіцієнт - 3, зональний 2, передана площа житла - 60 м2, розрахунок буде виглядати наступним чином: 60х5х3х2 = 1800 - це сума за оренду муніципальної квартири площею 60 м2 за один рік. Ви можете отримувати про плату за рік, за 6 місяців, за квартал, але найчастіше розрахунок орендної плати проводиться за один місяць. 1800: 12 = 150 рублів - сума орендної плати за місяць, не рахуючи комунальних платежів.
4
При тих же коефіцієнтах оплата за земельну ділянку, передану в оренду, площа якого дорівнює 100 м2, сума орендної плати буде визначатися з розрахунку 100х5х3х2 = 3000 рублів - оплата за один рік. Якщо 3000: 12 = 250 рублів - орендна плата за 1 місяць.
5
До муніципальному майну, переданому в ході аукціону, застосовується пільгова ставка за зональним коефіцієнту. Залежно від регіональних правових актів сума зонального коефіцієнта може бути нижче в кілька разів або відсутні зовсім. Якщо на переданій земельній ділянці під ІЖС об'єкт не завершений в терміни, зазначені в договорі, сума оренди зростає за рахунок того, що починає діяти загальний зональний коефіцієнт, застосовуваний до всіх категорій муніципального майна, переданим в оренду.
6
При передачі в оренду приватній власності суму оплати визначайте згідно домовленості між сторонами.
Зверніть увагу
Читайте Земельним та Житловим кодексом Російської Федерації, щоб ознайомитися з застосовуваними коефіцієнтами і розрахунками при передачі муніципального майна в оренду.