Як захотіти вчитися. Як змусити себе читати щодня.

Процес навчання іноді може здаватися дуже нудним. Якщо відсутня всяка мотивація, з цим треба щось робити. Але для початку варто зрозуміти, чи є взагалі сенс витрачати час на навчання.
Інструкція
1
Складіть список з 20 осіб, які досягли успіху, не маючи хорошої освіти і не займаючись самоосвітою. Такі люди неодмінно є. Це можуть бути люди робочих спеціальностей, які отримали визнання за свою працю, чи спортсмени, що домоглися успіху на ниві фізичного навантаження. А може бути люди, які вчинили подвиги. Знайдіть таку інформацію, питайте людей, читайте газети і книги. Тільки переконайтеся, що ці люди дійсно не займалися отриманням знань.
2
Складіть список з 20 осіб, які досягли успіху, завдяки гарній освіті або самоосвіти. Шукайте людей з тієї сфери діяльності, яка для вас приваблива.
3
Вирішіть для себе, з кого з цих людей ви хотіли б брати приклад. Нам всім потрібні надихаючі історії. Якщо вже чомусь вчитися, то треба розуміти свої перспективи і бачити в процесі навчання глибокий сенс.
4
Складіть план вашого розвитку. Вчитися в житті можна дуже багато чому. Але далеко не всі знання вам насправді потрібні. З іншого боку, дуже нерозумно втратити хороші можливості лише тому, що ви не можете говорити іноземною мовою або пишіть на рідній мові з помилками. Нерозумно обмежувати свої перспективи лише через те, що в атестаті багато трійок. Все можна виправити, але треба мати хороший план.
5
Визначте систему винагороди. Якщо ви вирішили чомусь вчитися, подумайте, яку давати собі нагороду, а чого позбавляти себе через лінь. Вивчили уроки - з'їжте цукерочку або подивіться цікаве відео. Полінувалися робити уроки - на жаль, цукерочка почекає до завтра і відео не буде. Це - реальне життя, привчайте себе до неї якомога швидше.
Зверніть увагу
Не спокушайтеся сучасними фільмами, в яких показується легка і безтурботне життя. Більш реальною є прислів'я "Без праці не витягнеш і рибку зі ставка". Навчання - теж праця, хоча плоди з'являться набагато пізніше.
Корисна порада
Вам потрібно правильне оточення. Люди впливають на нас набагато сильніше, ніж ми думаємо. Від сьогоднішніх зв'язків залежать роки і десятиліття подальшого життя. Потоваришуйте з людьми, які люблять вчитися.