Як визначити свій тип статури.

Ефективність занять у спортзалі безпосередньо залежить від правильно обраної програми тренування. Тому першим ділом на шляху до ідеального зовнішнім виглядом необхідно визначити свій тип статури.
Вам знадобиться
  • - дзеркало;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - помічник.
Інструкція
1
Роздягніться і встаньте прямо перед дзеркалом. Пильно розгляньте свою фігуру, приділяючи увагу пропорціям. Якщо у вас коротка шия, кругле обличчя, слабка мускулатура, а на стегнах і сідницях досить великий запас жиру, то ви ставитеся до ендоморфному тип у статури. Довгий тулуб, широка грудна клітка, відмінно розвинені м'язи у представників мезоморфного тип а. Основні характеристики людини з ектоморфним тип ом статури - довгі кінцівки, короткий тулуб, вузькі груди і плечі.
2
Визначте тип вашої конституції за методом Соловйова. Виміряйте зап'ясті в найтоншому його місці. Якщо ваш результат менше 15 см для жінок і 18 см для чоловіків, то ви володієте астенічним статурою, що характеризується довгими кінцівками, тонкою шиєю і недостатньо розвиненими м'язами. Зап'ясті у жінок в 15-17 см і у чоловіків в 18-20 см вказується на нормостеническое пропорційне додавання тіла. Результат більше 17 см у жінок і 20 см у чоловіків зустрічається у представників гиперстенического, або ширококостого, статури. Стегна і плечі у таких людей широкі, а ноги короткі.
3
Визначте значення епігастральній кута. Встаньте лицем до помічника. Оголити верхню частину тулуба до пояса. Попросіть помічника покласти руки на вашу груди таким чином, щоб кінчики великих пальців з'єдналися в точці сходження самій нижній дванадцятої пари ребер. Інші пальці повинні лежати в міжреберному проміжку. Зробіть вдих повними грудьми і затримайтеся в такому положенні. Нехай ваш помічник на око визначить значення епігастральній кута, утвореного нижніми ребрами. Якщо значення епігастральній кута менше 90 градусів, то ваш тип фігури астенічний, якщо більше 90 градусів, то гиперстенический, а якщо цей кут прямий, то ви представник нормостеніческой фігури.