Як інвестувати в себе.

Говорячи про інвестування, найчастіше мають на увазі грошові вкладення. Найвигідніша інвестиція - покупка об'єкта, який з часом сильно виросте в ціні. В якості такого об'єкта можна розглядати і себе, плануючи збільшення своєї цінності на ринку праці, в бізнесі, спорті або інших життєвих сферах, де є конкуренція.
Інструкція
1
Визначте напрямок росту. Для цього вирішите, в якій сфері життя ви хочете добитися великих успіхів в наступні роки. Зробіть конкретний вибір. Якщо йдеться про спорт, поставте далекі амбітні цілі. Якщо думаєте про бізнес, конкретизуйте напрям бізнесу.
2
Визначте топ-10 фахівців в цьому напрямку. Поговоріть з людьми, обертовими в цій сфері. Зробіть огляд газетних і журнальних статей. Подивіться історію досягнень, що зберігається в статистиці спеціалізованих сайтів. У вас повинна бути "гаряча десятка" фахівців, з яких можна брати приклад.
3
З'ясуйте можливості навчання у цих фахівців. У них можуть бути опубліковані статті та книги, хтось із них давав інтерв'ю. Можливо, деякі випускали навчальні курси, а хтось проводить тренінги, семінари та дистанційні школи. Знайдіть всю інформацію про такі можливості навчання, відвідайте їх особисті сайти.
4
Вивчіть всі книги. Книги кращих фахівців-практиків краще вивчати до того, як записуватися на курси та тренінги. Початкова самопідготовка налаштує розум на належний рівень, допоможе засвоїти термінологію обраного напрямку і згодом дозволить говорити зі своїми наставниками однією професійною мовою. Книги корисно конспектувати, а потім перечитувати свої конспекти.
5
Пройдіть тренінги та курси. Якщо немає можливості навчатися безпосередньо у кращих фахівців, відвідайте тренінги інших людей. Тільки переконайтеся, що проводять їх не теоретики, а люди, які самі чогось досягли в даній сфері.
Зверніть увагу
В книзі "Генії і аутсайдери: Чому одним все, а іншим нічого?" Малкольм Гладуелл пише про те, що потрібно приблизно 10000 годин практики, щоб стати видатним фахівцем у своїй справі. Цей шлях займає не менше 10 років, тому розраховуйте на довгий термін.
Корисна порада
Застосовуйте на практиці все, що зможете. Пам'ятайте про те, що найідеальніший тренінг - влаштуватися на роботу до провідного спеціаліста і вчитися у нього по ходу справи.