Як виростити лимон в домашніх умовах з кісточки. Як виростити лимон з кісточки в домашніх умовах.

Лимонное деревце здатне радувати своєю зеленою кроною цілий рік. А доступність кісточок з покупних лимонів дає шанс кожному бажаючому спробувати виростити це цитрусове рослина у себе на підвіконні. Сіянець лимона, вирощений з кісточок, більш жізнеустойчів, ніж вирощений з держака, але здатний дати ароматні фрукти тільки через багато років. Якщо вас відвідує бажання, щоб деревце цвіло, і на ньому зріли лимончики, то йому необхідно зробити щеплення від плодоносному рослини.
Вам знадобиться
  • - лимонні кісточки
  • - квітковий горщик
  • - дренаж
  • - земля для посадки з піском
  • - держак від плодоносному лимончика .
Інструкція
1
Вийміть кісточки з покупного лимона. Відберіть кілька штук найбільших і неушкоджених. Увіткніть кісточки в горщик із землею на глибину до 2 см. Рясно полийте, не давайте землі пересихати. Накрийте п/е пакетом, але періодично знімайте його, давайте грунті подишать.Через місяць має з'явитися кілька паростків.
2
Коли розкриються перші два листочка, розсадите лимончики в окремі горщики. Земля в горщиках повинна бути з достатньою кількістю річкового піску і з хорошим дренажем. Кожен росточек пересаджуйте з грудочкою землі, щоб не потривожити корінці.
3
Зробіть красиву крону лимонному деревцю. Для цього рослину необхідно обрізати. Коли паросток досягне 20 см і на ньому буде від п'яти листочків, то обріжте йому верхівку. Деревце дасть бічні пагони, які теж необхідно обрізати, залишаючи до 5 листочків на веточке.Ветві у деревця повинні бути невеликі з хорошими листям.
4
Прищепити держак від плодоносному лимончика. Деревце прищеплюють, коли ствол стане товщиною з олівець. Вам потрібен шматочок гілочки з ниркою, який вставляєте в т-подібний розріз на вашому рослині. Розріз робите на висоті 10 см від горщика. Замотувати місце з'єднання плівкою, щоб не потрапляла вода. Нирка повинна залишитися на повітрі. Якщо через два тижні нирка зазеленіла, то щеплення вдалася. Тоді обріжте рослина вище нової нирки.
5
Забезпечте лимонному деревцю вологе повітря і грунт, прохолодне місце, але без протягів. Тоді ви отримаєте квіти і плоди з доглянутого деревця.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=e13sn0a2o2s
Зверніть увагу
Якщо ваш лимончик вже дорослий і ще не щеплений, а ви вирішили поквапити події і отримати з нього врожай, то прищепіть держак з плодоносному деревця на якусь гілочку такий же толщіни.Лімони не переносять хлор, воду для поливу необхідно добре відстоювати.
Корисна порада
Для гарного розвитку крони деревце необхідно повертати до світла різними боками. Але тільки по чуть-чуть, щоб повний оборот по своїй осі лимончик скоїв протягом року, інакше, при різкому повороті, рослина може скинути листя.
Плоди лимона дуже багаті вітамінами, особливо вітаміном С. Однак зовсім необов'язково купувати ці екзотичні фрукти в магазині чи на ринку. Можна виростити лимонне деревце прямо у себе вдома. Воно буде приносити смачні і корисні плоди.
Вам знадобиться
  • Родюча земля або річковий пісок, вода, скляна банка або п'ятилітрова пластикова пляшка, держак здорового плодоносного лимона, товчений деревне вугілля або спеціальні препарати для корнеобразования.
Інструкція
1
Найкраще вирощувати лимон за допомогою держака, взятого у дерева, яке вже приносить плоди. Зріжте держак 8-12 см завдовжки. На ньому має бути 3-4 листочка. Знизу держак повинен бути обрізаний прямо, під першою ниркою. Зверху його треба зрізати по косою, приблизно в 5 мм над останньою ниркою. Можна на добу замочити живці в спеціальному розчині, стимулюючому освіту коренів. Подібні препарати продаються в спеціалізованих магазинах. Інший варіант - присипати нижній зріз товченим деревним вугіллям. Доцільно взяти відразу кілька живців: на випадок, якщо один загине.
2
Після цього застроміть держак у вологий пісок. Деякі садівники використовують для вкорінення НЕ пісок, а родючий грунт. Так, за словами жителя Калузької області Валерія Кармалюка, найкраще брати для посадки землю з того місця, де росте кропива. Цей садівник-любитель додає в таку землю золу, річковий пісок, торф і комплексне добриво. Цією сумішшю він наповнює нижню частину розрізаної п'ятилітрової пляшки з-під води. В днище потрібно попередньо прорізати дірочки для стоку води.
3
Після того, як ви посадили черешки лимона, їх треба полити відстояною водою кімнатної температури. Потім живці слід закрити прозорою скляною банкою. Якщо ви посадили відростки в нижню половинку пластикової ємності, їх можна накрити верхньою половинкою. Місце такого імпровізованого парника - на самому сонячному вікні. Однак прямі сонячні промені черешкам протипоказані. Живці треба регулярно обприскувати відстояною водою кімнатної температури.
4
Приблизно через 3 тижні можна очікувати появи корінців і листочків. Однак перш, ніж пересадити ваш домашній лимон в горщик, його треба адаптувати. Для цього укорінений саджанець лимона на 2-3 години залишають без верхнього покриття. Потім час збільшується до 3-4 годин. Через 2 тижні укриття прибирають, а саджанець пересаджують в невеликий горщик. Не варто занадто заглиблювати молоде деревце.
Зверніть увагу
У домашнього лимона потрібно формувати крону. Інакше він буде погано плодоносити. Для початку зріжте нижні пагони, потім верхні. У ствола треба залишати лише 3-4 гілочки. вони повинні бути направлені в різні сторони.
Корисна порада
Якщо молодий домашній лимон випустив квіточки, їх треба обірвати. Рання зав'язь плодів може пошкодити деревцю, виснажити його.