Як не отримати травму на виробництві.

Травма, чи нещасний випадок на виробництві - це пошкодження, яке отримав працівник при виконанні своїх посадових обов'язків на території роботодавця (або на шляху прямування до неї). Ще один основний ознака виробництві нной травми - тимчасова або постійна втрата працездатності або смерть травмованого. Щоб не допустити такого результату, кожному співробітнику підприємства при вступі на роботу слід ознайомитися з правилами техніки безпеки.
Інструкція
1
При надходженні на нову роботу або переведенні до нового обладнання попросіть у майстра дільниці або старшого за посадою ознайомити вас з особливими вимогами техніки безпеки, застосовними до даної роботи. Загальні правила однакові: завчіть їх один раз і при зміні місця роботи лише освіжайте в пам'яті.
2
Перевірте своє робоче місце, переконайтеся в справності всього устаткування, з яким вам належить контактувати. Прослідкуйте, щоб навколо не було оголеною електропроводки та інших небезпечних для життя предметів. Освітлення на виробництві має бути таким, щоб світло не засліплювало. Якщо електрообладнання несправне, і у ваші обов'язки не входить його лагодження, повідомте майстру або начальнику зміни, не відкривайте дверцята електрошафи за власною ініціативою і не торкайтеся клем і проводів.
3
Одягніть робочий одяг і взуття. Слідкуйте, щоб частини тканини, наприклад, пояс у халата, що не звисали і вже тим більше не волочилися по землі. В обов'язковому порядку користуйтеся шахтарській або будівельної захисною каскою. На касці не повинно бути тріщин і вм'ятин: щодня перед початком робочого дня оглядайте каску на предмет можливих пошкоджень.
4
Не заходьте у підсобні приміщення, на яких написано «Стороннім вхід заборонено». Намагайтеся не перебувати на неосвітлених ділянках території підприємства і на місцях навантаження, особливо під піднятим вантажем. На залізничних коліях і переїздах почекайте, поки пройде склад, не перебігайте дорогу попереду нього. Вивчіть всі різновиди сигналів, які подають водії вантажного транспорту, машиністи та кранівники.
5
Під час підйому вантажу на велику висоту підійміть його попередньо трохи і переконайтеся, що всі кріплення знаходяться в робочому стані і не представляють небезпеки. Встановлюючи на складальний стіл великогабаритні деталі, попередньо перевіривши, щоб на столі не було слизьких ділянок, відколів чи інших пошкоджень.