Як не кусати щоки. гризу внутрішню поверхню щік Як відучитися.

Покусування щік зсередини може перетворитися на справжню проблему. Під впливом зубів слизова покривається ранками, запалюється і болить. Можливі й більш серйозні наслідки, коли на допомогу доводиться закликати хірурга або онколога. Терміново беріть себе в руки і позбавляйтеся від поганої звички.
Вам знадобиться
  • - чотки, намиста або монета;
  • - м'яка зубна паста;
  • - м'ятні льодяники, горішки або жувальна гумка;
  • - заспокійливі збори;
  • - вітаміни з магнієм.
Інструкція
1
Спробуйте зрозуміти, в яких ситуаціях ви починаєте кусати щоки . Можливо, це відбувається, коли ви починаєте нервувати або, навпаки, сумуєте. Іноді покусування слизової тісно пов'язане з певною ситуацією - робочою нарадою, лекцією, іспитами або переглядом захоплюючого фільму.
2
З'ясувавши причину, намагайтеся контролювати себе в небезпечні моменти. Постійний самоконтроль повинен стати звичкою. Чи не розслабляйтеся. Однак і не лайте себе, якщо з першої спроби проблему вирішити не вдасться. Позбавлення від неврозу - довгий процес, і чим наполегливіше ви будете, тим швидше досягнете результату.
3
Відволічіть себе від покусування щік. Купуйте чотки або короткі намиста, надіньте їх на зап'ясті і теребите в хвилини нудьги або хвилювання. Спробуйте крутити в пальцях монету чи розігрувати на краю стола беззвучні гами. Але не намагайтеся витіснити свою шкідливу звичку інший, не менш шкідливою. Чи не теребите волосся, не обкушувати шкіру на губах і не намагайтеся гризти нігті.
4
Відвідаєте стоматолога. Можливо, причина вашого неврозу криється в проблемах з порожниною рота. Нерівності на внутрішній поверхні щік, відшаровування епітелію, хворобливі запалення - фахівець виявить і вилікує дрібні пошкодження, усунувши причину шкідливої звички.
5
Доглядайте за порожниною рота. Використовуйте м'які зубні пасти, показані при парадонтозе. Вони не дратують слизову, а значить, бажання постійно гризти її зменшиться. У моменти, коли ви схильні кусати щоки , киньте в рот пару м'ятних льодяників або пожуйте гумку. Можна пити сік або воду за допомогою трубочки, лузати насіння або горішки.
6
Заспокойте нервову систему. Фахівці відзначають, що неврози можуть виникнути, якщо організм відчуває дефіцит магнію. Купуйте вітаміни з підвищеною часткою цього мікроелемента. Допоможе і настойка валеріани або півонії, чай з ромашкою, материнкою або м'ятою.
7
Починаючи боротьбу зі шкідливою звичкою, нагороджуйте за завзятість і перші результати. Наприклад, два дні без обкушуванням щік - привід для приємного сюрпризу. Купуйте шоколадку, помаду або новий компакт-диск.
8
Якщо самолікування не допомагає, зверніться до невропатолога. Можливо, фахівець виявить більш серйозну проблему з нервовою системою і порекомендує медикаментозне лікування.