Як визначити ОЗУ. Як дізнатися озу комп'ютера.

Оперативна пам'ять є важливою складовою частиною комп'ютера, від її параметрів значною мірою залежить швидкодія системи. Чим «швидше» пам'ять і чим вище її обсяг, тим комфортніше працювати на комп'ютері. Іноді у користувача виникає необхідність з'ясувати тип і розмір ОЗУ .
Інструкція
1
Необхідність подивитися дані оперативної пам'яті зазвичай виникає при занадто повільної роботи комп'ютера або перед додаванням додаткових лінійок ОЗУ . Розмір пам'яті найпростіше подивитися, клікнувши правою кнопкою мишки значок «Мій комп'ютер» на робочому столі і вибравши в контекстному меню «Властивості». У нижній частині вікна будуть вказані встановлена ОС, тип і частота процесора, розмір оперативної пам'яті.
2
Для отримання максимально докладної інформації про використовувану пам'яті скористайтеся програмою Aida64, вона ж Everest. Запустіть програму, в її лівій частині виберіть: «Комп'ютер» - «Сумарна інформація». У правій частині вікна ви побачите докладну інформацію про конфігурацію комп'ютера, в тому числі і про встановлену пам'яті. Приклад виведення даних по ОЗУ програмою Aida64: DIMM1: Elpida EBE21UE8AESA-6E-F 2 Гб DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 МГц) (4-4-4-12 @ 266 МГц) (3-3-3-9 @ 200 МГц).
3
Добрими можливостями щодо збору інформації про комп'ютер володіє програма Astra32. Вибравши в правій частині програми розділ «Модулі пам'яті», ви отримаєте дуже докладну інформацію по будь-якій з лінійок ОЗУ .
4
Інформацію за обсягом і використанню ОЗУ можна отримати через командний рядок. Відкрийте: «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні» - «Командний рядок». У вікні, введіть команду systeminfo і натисніть Enter.
5
Як вибирати оперативну пам'ять, якщо потрібно замінити її або доповнити? Перш за все, купуйте тільки ОЗУ від відомих виробників - наприклад, Samsung, Kingston Corsair, Patriot. Враховуйте, які типи пам'яті підтримує материнська плата вашого комп'ютера. Вибирайте модулі з максимальною тактовою частотою - за умови, що системна плата її підтримує. Можете порівняти і дані тайминга (рядки виду 5-5-5-15 і т.п.) - чим вони нижче, тим краще. Замість двох лінійок пам'яті по 1024 Мб правильніше вибрати одну на 2048 Мб, в цьому випадку у вас залишиться вільний слот.