Як відсортувати за алфавітом.

Сортування в алфавітному порядку - досить часто зустрічається операція, тому вона передбачена в більшості сучасних офісних додатків. Деякі з таких програм здійснюють тільки елементарне упорядкування рядків - це зазвичай додатки, орієнтовані на роботу з текстом. Інші можуть сортувати рядкові змінні, розміщені в електронних таблицях.
Вам знадобиться
  • Текстовий процесор Microsoft Office Word або табличний редактор Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
Щоб відсортувати в алфавітному порядку список, складений з рядків, скористайтеся, наприклад, текстовим процесором Microsoft Office Word. Виділіть і скопіюйте (Ctrl + C) список, запустіть Word і вставте (Ctrl + V) вміст буфера обміну в порожній документ, створений програмою при запуску. Потім ще раз виділіть весь вставлений текст - натисніть клавіші Ctrl + A.
2
Клацніть по кнопці «Сортування» в групі команд «Абзац» на вкладці «Головна» меню текстового процесора - вона позначена позначкою з розміщеними одна над іншою буквами A і Z. Ця кнопка відкриває діалог сортування, в якому вам можна просто натиснути кнопку OK, і виділені рядки будуть відсортовані за алфавітом в порядку зростання. Якщо ж потрібен зворотний порядок, поставте відмітку в полі «спаданням» - для цього достатньо натиснути клавішу з літерою «Б».
3
Щоб рядки, що починаються з великих літер, стояли в відсортованому списку перед рядками, що починаються з малої, скористайтеся додатковими настройками цієї операції. Відкрийте їх, якшо по кнопці «Параметри» в діалозі «Сортування», і виставте прапорець у чекбоксі «враховувати регістр» - це теж можна зробити з клавіатури, досить натиснути клавішу з літерою «Ч». Потім закрийте обидва вікна натисканням кнопок OK в кожному з них, і завдання буде вирішено.
4
Для сортування даних зі структурою більш складною, ніж просто рядки, краще використовувати іншу програму з офісного пакету - Microsoft Office Excel. Це табличний редактор, тому в нього можна вставити дані таблиці, в якій роздільниками колонок є, наприклад, знаки табуляції, а роздільниками рядків - знаки перекладу каретки.
5
Запустіть Excel, скопіюйте табличні дані і вставте їх у створену при запуску книгу. Потім клікніть правою кнопкою будь-яку клітинку колонки, за даними якої потрібно відсортувати таблицю. У контекстному меню перейдіть в розділ «Сортування» і виберіть один із пунктів - «Сортування від А до Я» або «Сортування від Я до А». Рядки у всій таблиці будуть збудовані відповідно до алфавітного порядку даних обраної вами колонки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1RvhrwYYh8A