Як не заразитися на ангіну.

Ангіна зустрічається досить часто, особливо в сиру і прохолодну погоду. І цьому є свої пояснення. Адже основною її причиною є місцеве та загальне переохолодження. Це сильно знижує імунітет і провокує розмноження хвороботворних мікробів в організмі. Щоб уникнути ангіни і її можливих наслідків, необхідно проводити профілактику, причому в будь-який час року.
Інструкція
1
Щоб не захворіти ангіною, виключіть фактори, що сприяють її розвитку. Кокова флора (стафілококи, стрептококи та ін.), Що викликає ангіну, присутній в організмі у кожного, але активно розмножуватися вона починає тільки при сприятливих для неї умовах, якими є переохолодження, фізична перевтома, деякі хвороби, авітамінози, дисбактеріоз і зниження імунітету.
2
Для профілактики ангіни зміцнюйте імунітет. Тоді під впливом погодних чинників організм буде більш стійким до різних вірусів і інфекціям. І найкращим засобом для цього є енергійні заняття спортом. Вони покращують кровообіг і рух лімфи. Не менш корисні піші прогулянки на свіжому повітрі, лазня і контрастне обливання водою.
3
Для підтримки імунітету приділяйте достатньо уваги своєму харчуванню. Вживайте більше сирих, ніж термічно оброблених продуктів. Вони сприяють нормальній діяльності кишечника. Від його нормальної роботи залежить вироблення власних захисних білкових речовин.
4
Не допускайте розвитку карієсу і хронічного тонзиліту. При цих захворюваннях ангіна турбує набагато частіше, адже хвороботворні мікроорганізми порушують баланс в ротовій порожнині і тим самим сприяють розвитку патогенних флори, в тому числі і тієї, що викликає ангіну.
5
Не забувайте про профілактику ангіни і в літній жаркий час. В цей сезон року вона здатна розвинутися так же легко, як і осінньо-зимовий період. Тому дотримуйтеся обережності: не пийте занадто холодних напоїв, в магазинах і на роботі уникайте перебування під кондиціонером, налаштованим на подачу холодного повітря, і не піддавайте себе впливу протягів. Нерівномірний розподіл температури, коли холоду піддається якась певна частина тіла, підвищує ризик захворіти ангіною.
6
Якщо в оточенні з'явився хворий ангіною - уникайте близького контакту з ним, а також користування загальним посудом. Ангіна передається повітряно крапельним шляхом. Захищайтеся маскою, а носові ходи обов'язково змащуйте оксоліновою маззю. Крім цього, на роботі і вдома використовуйте ефірні масла хвої, ялівцю, евкаліпта. Вони володіють знезаражувальним дією. Додайте 1 краплю будь-якого з них в аромамедальон і носіть його при собі або ставте поруч.
7
У пік респіраторних захворювань після приходу додому, з роботи або навчання, полощіть горло відваром ромашки або злегка солоним розчином. Крім цього, регулярно очищайте мову від нальоту. Ці заходи допомагають підтримувати в ротовій порожнині баланс корисної і шкідливої мікрофлори і тим самим попереджають ангіну.