Як не курити на роботі.

Якщо ваше начальство або умови виробництва забороняють куріння на робочому місці, вам доведеться відмовитися від сигарет або ж звільнитися. Основна складність полягає в тому, що ця шкідлива звичка - один з видів наркотичної залежності, і у вас може початися так званий синдром відміни. Він полягає в погіршенні настрою, неможливість зосередитися, ослабленні уваги. Однак є ряд хитрощів, які допоможуть вам з ним впоратися.
Інструкція
1
Зосередьтеся на позитивних аспектах відмови від куріння. Спробуйте образно уявити, як ваш організм відпочиває від нікотину. Постарайтеся насолодитися моментами, коли ви можете дихати на повні груди, у вас немає кашлю, а запахи сприймаються як чисті і незамутнені.
2
Оголосіть всім товаришам по службі про те, що на роботі ви не курите. Чим більше людей буде про це повідомлено, тим важче вам буде закурити при них знову.
3
Спробуйте перейти на іншу звичку. Наприклад, ви можете пожувати жувальну гумку (тільки після їжі) або погризти яблуко. А ось льодяниками або насінням краще не захоплюватися, так як це шкідливо для зубів і фігури.
4
Щоразу, як тільки у вас з'являється вільна хвилина, відволікайтеся від думок про тютюн яким-небудь чином. Замість черговий сигарети розгадайте кросворд, відвідайте гумористичний сайт, почитайте книгу або газету.
5
Постарайтеся уникати конфліктних ситуацій на роботі , інакше стрес знову змусить вас закурити. Навчіться розслаблятися. Як тільки ви відчуєте сильне внутрішньо занепокоєння, в тому числі і від відсутності сигарет, сядьте в зручну позу, закрийте очі, глибоко і повільно подихайте пару хвилин.
6
Якщо вам захотілося закурити, незважаючи ні на що, спробуйте змінити вид діяльності. Наприклад, якщо ви щось писали або друкували, сидячи за столом, встаньте, розімніть, подивіться у вікно, дійдіть до сусіднього кабінету, поговоріть з колегами. Якщо ви займалися фізичною працею, присядьте відпочити або розрахувати наступний етап робіт.
7
Купуйте особливий кишеньковий календар і обводьте кружечками кожен день, коли ви не курили хоча б в робочий час. Якщо ви зірвалися, придбайте новий календар. Погляд на реальне підтвердження своїх досягнень - хороший стимул для того щоб продовжувати в тому ж дусі. Заохочуйте і нагороджуйте себе кожен раз, коли ви відмовилися від сигарети. Наприклад, купіть собі що-небудь «в подарунок».
8
Якщо вам же вам нестерпно важко відразу відмовитися від куріння на робочому місці, придбайте електронні сигарети. У них є нікотин, але немає смол. Їх куріння не заборонено в громадських місцях, і вони не виробляють диму. Вибирайте спочатку сигарети більш важкого класу, ніж ви звикли, поступово переходячи на більш легкі, а потім і на вільні від нікотину.
Корисна порада
Якщо ви подолали початкові незручності, пов'язані з відмовою від сигарет, постарайтеся остаточно кинути палити, адже вимога роботодавця - хороший для цього привід.