Як визначити наявність води.

Місце для свердловини на ділянці потрібно підбирати ретельно, звертаючи увагу на всі дрібниці. Не кожна свердловина буде гарною, вона повинна перебувати над водоносним пластом. Також продумайте, як будуть проводитися технічні роботи.
Інструкція
1
Зверніть увагу на ділянки ваших сусідів. Якщо там є кілька колодязів, і вони мають однакову глибину і рівень води , то найімовірніше, на вашій ділянці під землею теж є грунтові води . Швидше за все, під землею знаходиться пласт водопроникною породи, так званий водоносний горизонт. Його протяжність може досягати декількох квадратних кілометрів, і копати колодязь на цій ділянці можна де завгодно.
2
Вам не пощастило, і сусідів у вас немає. Або вони є, але у них немає колодязів. Як бути в такому випадку? Уважно огляньте ділянку, раптом є зовнішні ознаки наявності неглибоких підземних вод на вашій ділянці. Рослини з яскравими листям, в той час як в інших місцях вони вже в'януть і жовтіють. Або рясно зростаюча осока та вечірні тумани на вашому городі. Навіть мошкара і комарі можуть показувати наявність води під землею. Виняток - ваш ділянку на болоті або березі водойми.
3
Ознаки наявності грунтових вод добре видно в посуху. Скупчення мурашників і острівці зелених, соковитих широколистяних чагарників, очерету - все це вказує на джерела підземних вод.
4
Такі особливості місцевості, як різкі зміни в рельєфі низини, теж показують наявність водоносного пласта. Добре їх відображає аерозйомка, а з землі вони важкорозрізнювані. Бурити свердловину в таких місцях можна, тільки якщо при повенях вони не піддаються затопленню.
5
Хороші, продуктивні свердловини виходять недалеко від річок. Навіть при тимчасовому пересиханні річки підземні води не вичерпаються. Але, якщо вода в такий свердловині залишається каламутною, значить, через погану фільтрації грунту в неї потрапляє річкова вода.
6
Можливо, поруч з ділянкою розташований джерело - свердловина буде водоносній, розташуйте її вище джерела.
7
Биолокация. Навчена людина з прутиком в руках дійсно може виявити (або не виявити) воду на вашій ділянці.
8
Вірним способом є розвідувальне буріння на вашій ділянці. Зі стовідсотковою гарантією воно покаже - є вода чи ні.
Зверніть увагу
Воду в свердловині необхідно перевірити, віддайте зразок в СЕС на аналіз. Не варто пити каламутну або має присмак - це небезпечно для вашого здоров'я.
Корисна порада
Пам'ятайте - колодязі роблять на найвищому місці ділянки, далеко від туалетів, бань та інших потенційних джерел зараження води.
Визначити місця, де проходять підземні води, на ділянці можна своїми силами, використовуючи кілька народних способів, такі як: метод індикації, аналіз рослинного покриву, спостереження за поведінкою тварин, птахів, комах і прикмети природних явищ.
Інструкція
1
Для визначення підземних вод індикацією, необхідна алюмінієвий дріт довжиною 30-40 см. Заломлені під прямим кутом кінці дроту (10-15 см), вставляються в порожнисті трубки з деревоподібних бузини так, щоб могли вільно обертатися. Стан дротів, що означає відсутність води - розгорнутий кут (180 градусів), перетин же говорить про водоносному шарі. Протягом підземних вод визначається напрямом змикаються дротів (направо - наліво; вперед - назад). Центр свердловини слід шукати в перпендикулярному напрямку від місця, де перетиналися дроту. Коли розведені стрижні сходяться, це означає напрям джерела. Ухилення в сторони, означає, що слід продовжити пошук місця, де кінці знову перетнуться.
2
Вода тісно пов'язана з рослинністю, тому різні народи здавна користувалися підказками природи. Велика кількість вологолюбних рослин, густота і насиченість кольору зелені, все це розповідало про кількість підземної води. Про близькому розташуванні грунтових вод говорять такі рослини, як мати-й-мачуха, осока, перстач гусячий, болиголов, наперстянка, кінський щавель, очерет, кропива, хвощ та інші. Розростання дикої смородини або, навпаки, поганий ріст сливи, яблуні і вишні теж визначає наявність води на ділянці .
3
Кожна тварина відчуває велика кількість вологи і по-своєму реагує. Наприклад, відчуваючи спрагу, кінь нюхає землю і б'є копитом, собака ж риє нору. Розташування будиночків, нір, гнізд теж виявляє наявність ґрунтових вод. Наприклад, руді мурашки, курки, миші не стануть робити свої гнізда на вологій місцевості, а ось гуси несуть яйця на місцях, де вода підходить близько до землі. Місцевість з підземними водами можна визначити і завдяки комахою, наприклад, завдяки невеликим Тучков комарів після заходу, що вказують на наявність подземноводних місць.
4
Також шукати воду можна за природними ознаками. Вологість відчувається явно там, де велика кількість туману або роси. Причому, де ближче протікають грунтові води, тим рясніше буде випадання роси. При сухій погоді сіль обов'язково намокне, а перевернута банку буде покрита росою.